Esileht » Online » Online artiklid »

Toomas Paul: maailm muutuks, kui tõe näkku ütlemise asemel vaadataks leebema silmaga

03.11.2019 | | Rubriik: Online artiklid

“Plekktrummis” oli külas vaimulik ja teoloog Toomas Paul, kes julgustas kahtlejaid: mis iganes olukorrast tuleb edasi minna.

“Kui sa saad rallis maailmameistriks, siis on see selge, et sa oled tähtis, aga enamiku inimeste jaoks jäävad niisugused sihid saavutamata,” märkis Toomas Paul inimelu eesmärkidest kõneldes. Teekonnast ja selle sihist teeb Toomas Paul juttu ka oma värskelt ilmunud raamatus “Sammhaaval astuda”.

“Enne, kui iseendale tähendust leida, küsid, kas sel maailmal ja universumil on mõtet,” rääkis Paul. “Muidugi võib inimene siis vastata, et ei ole mõtet. Aga sel juhul on tüki maad raskem, kui mitte võimatu, aru saada, miks mina, inimene, olen tähtis. Ja kui on aru saadud, et ma olen sellepärast tähtis, et ma olen Jumalale tähtis, siis on sellega ikkagi elule meeletult teine perspektiiv antud.

Juttu tuli ja teoloogia ja Jumala-armastuse seosest. “See on nii, nagu sa suhtud asja ja oma ametisse. Kas agronoomia õppimine paneb sind taime armastama?” küsis Paul retooriliselt, lisades, et teda on pannud religioonialased teadmised armastama ka põlluvagu. Vastuseks on Paul enda sõnul aeg-ajalt Jumala armu kogenud, aga tal ei ole olnud järsku pööret või vapustavat religioosset kogemust.

Edasi vt ERR Uudistest.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)