Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Toomapäeval pühitseti Saku kirik

23.12.2020 | | Rubriik: Uudised
Kaarel Vahermägi.

21. detsembril pühitses peapiiskop Urmas Viilma 2013. aastal asutatud Saku Toomase koguduse äsja valminud uue pühakoja (fotol). 

Kirikuehitusele tagasi vaadates on olulised järgmise daatumid: ehituse ettevalmistustööd algasid 11. aprillil 2019, sama aasta 18. juunil pandi hoonele nurgakivi ning juba 20. septembril toimus sarikapidu ja torniristi õnnistamine. Käesoleva aasta 4. mail algas tööde II etapp, mis päädis äsjase pühitsemisega.

Kauaoodatud Saku kiriku teeb eriliseks päikesepaneelidest katus. Teadaolevalt pole selliseid sakraalhooneid ei Baltikumis ega Soomes. Uues kirikus on 105 istekohta (võimalus laiendada 200-le) ja ruumid muuks kogudusetööks.

Tegusal noorel kogudusel on 125 liiget. Uus kirik annab võimaluse pidada kiriklikke matuseid, laulatusi, kirikukontserte, suuremaid jumalateenistusi jms, mida koguduse senised ruumid väikeses Saku palvemajas ei võimaldanud. Lisaks nimetatule tegutsevad koguduses beebilauluring, lastekirik (pühapäevakool), tüdrukuteklubi, noorte meeste jalgpalliklubi (FC Kurtna), piiblikool, gospelkoor, toimuvad noorteõhtud ja noorteteenistused, laagrid, vanemaealiste mälu­treening ning mitmesugused muud üritused. Koguduse õpetajaks on Magne Mølster.

Kätlin Liimets

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)