Esileht » Online » Online artiklid »

Tõnu Lehtsaar: mis meid seob?

04.09.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti ühiskond ja ka eestlased on lõhenenud. Kooseluseadus, pagulased, suhted Venemaaga, ühendavate väärtuste ja autoriteetide puudumine, kibestumine – kõik see on teinud meid rabedaks ja mõranenuks. Vahel kardan, et meie riik lihtsalt libiseb meil käest, kuna me ei jõua ei üksteist ega oma riiki ei hoida ega armastada.

Kui olud on halvad, siis on põhjust küsida, et kuidas neid parandada. On ilmne, et lihtsaid ja kergeid lahendusi pole, saavad olla vaid isiklikud veendumused ja ehk ka mõned ideed. Seetõttu mõtlen märksõna peale, milleks on sidusus, võõrapäraselt kohesiivsus.

Sidusus on psühholoogiline termin tähistamaks grupi või mistahes sotsiaalse koosluse kokkuliidetust. Sidusus väljendab grupi liikmete grupile pühendumist ja vastastikust sümpaatiat. Sidus grupp hoiab kokku ja saab omavahel läbi.

Uurijad ütlevad, et pühendumise aluseks on siduv eesmärk ja läbisaamise aluseks avatud suhtlemine. Järele mõeldes ei oska ma peale laulupeo ja vene hirmu öelda midagi, mis meid seob. Paraku on ühtede eesmärk sageli teiste antieesmärk. Näiteks põhjamaaks saamine tähendab ühtedele arenenud riigiks saamist, teiste jaoks on see aga põhjaminek.

Edasi loe ERR Uudistest.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)