Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Toivo Treiblut teel diakonist preestriks

19.09.2018 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Toivo Treibluti unistus on täitunud – uks preestriordinatsiooniks on valla.
Tiiu Pikkur

Nõmme Rahu koguduse diakon Toivo Treiblut sooritas 4. septembril konsistooriumi ees vaimuliku ametisse astumise e pro ministerio eksami.

Kirikuseadustikus seisab, et pro ministerio eksami edukas läbimine annab võimaluse kandideerida koguduseõpetaja või mõnele teisele preestriordinatsiooni nõudvale ametikohale, seega on eelduseks preestriordinatsiooni taotlemisel. Eksami lõppedes andis peapiiskop Urmas Viil­ma teada oma valmisolekust uue preestri ordineerimiseks kohe, kui on olemas koguduse kutse teenima asumiseks.
Eksamile tagasi mõeldes leiab Treiblut, et oli pikalt ja põhjalikult ette valmistanud ning midagi üllatavat küsimustes ei olnud. Läbivaks teemaks oli see, kuidas ta näeb oma tulevikku vaimulikuna. Treiblut ütleb, et tema esimene eelistus on teenida jätkuvalt Nõmme Rahu kirikus. „Siin ma olen juba seitse aastat diakonina teeninud, olen siin kodunenud ja koguduse inimesedki on minuga harjunud. Tundub, et mul on ka võimalus siin koguduses abiõpetajana teenida.“

Koguduses palju tööd
Olles Nõmmel juba pikalt diakonina teeninud, on Treiblutil oma kindlad ülesanded, mis põhiosas jäävad endiseks. Teisiti saab olema see, et õpetajana on tal armulaua pühitsemise õigus, mida diakonina ei olnud. Toivo Treibluti üheks tööülesandeks on kodude külastamine. Õpetajana saab ta kodukülastustel kohapeal armulauda pühitseda, selmet eelpühitsetud annid kaasa võtta. Ta käib sageli kodudes, haiglates, hooldekodudes, sõnaga teeb hingehoidjatööd.
Viimastel aastatel on ta ka piiblitunde pidanud. Neljapäeviti ja reedeti ütleb toidutare külastajatele söögipalve ja kuulab nende muresid. Aeg-ajalt käib Pihlaka tänava sotsiaalmajas teenistusi pidamas. Kord kuus peab kristlikele raudteelastele piiblitundi. Muidugi tuleb pidada matusetalitusi. Ükskord jõuab ka laulatusteni ja abielu registreerimisteni, kuid selleks tuleb vaimulikul siseministeeriumis vastav eksam teha.
Üks püsiv ülesanne on laupäeviti Lunastaja kirikus õhtupalvusi pidada. „Meil on seal enamasti kohal üsna püsiv seltskond, on nii meie koguduse inimesi kui ka paar inimest Jaani kogudusest, kes elavad siin lähedal, mõnikord satub siia ka üks metodist. Organistideks on meil endiselt Andres Uibo ja Aivar Sõerd. Mõnikord käib ka meie koguduse liige Reginald Levin.
Nõmme koguduse kohta ütleb Treiblut, et see on üks sõbralik kogudus. „Siin on palju Jumala otsijaid ja leidjaid. Pühapäevastel teenistustel on kirik tavaliselt igas vanuses inimesi täis.“
Toivo Treiblut on mees mitme elukutsega, ta on õppinud mööblitisleriks ja kinomehaanikuks, oskab rätsepatööd ja tegeleb jätkuvalt maalimisega. Plaanis on hakata kirjutama Nõmme Rahu koguduse ajalugu.
Tiiu Pikkur

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)