Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Toimus neljas kristlike rehabilitatsioonikeskuste juhtide ümarlaud

29.05.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Kristlikel keskustel on oluline koostöö erinevate ametkondadega, 30. aprillil toimus koostööseminar Eesti Töötukassaga. Erakogu

30. aprillil täitus aasta, kui tulid kokku kristlike rehabilitatsioonikeskuste juhid, et moodustada Eestis tehta­vat rehabilitatsioonitööd eden­dav ümarlaud (volinike kogu).

Ümarlaua algatajaks oli 2018. a asutatud SA Avatud Lootuse Fond, mille eesmärgiks on aidata igakülgselt kaasa kristliku rehabilitatsioonitöö arengule.
Aasta möödudes, 30. aprillil kohtusime juba neljandat korda, seekord Tartus. EEKBKL Kõrgema Usuteadusliku Seminari ruumides toimunud neljandal ümarlaual arutasime käesoleva aasta tegevuste plaani, keskuste vajadusi, mida saaksime koos realiseerida, keskuste finantseerimise ning kommunikatsiooni võimalusi, juunikuus toimuva rehabilitatsioonikeskuste jalgpalliturniiri korraldamisega seonduvat, jagasime laiali vastvalminud voldikud ja plakatid keskuste infoga.
Pärastlõunal toimus seminar Eesti Töötukassa tööotsijate ja tööandjate teenuste osakonna peaspetsialist-sisekoolitaja Jaanika Krausi ja Eesti Töötukassa Tartu osakonna teenuste juhtivkonsultandi Kristel Altosaare juhtimisel. Saime vajalikku teavet töötukassa teenustest ning arutasime koostöö tõhustamise võimalusi, et olla keskuste klientidele efektiivsemad partnerid.
Peale nimetatu on veel toimunud mitmeid seminare ning erikohtumisi.
Eestis tegutseb 20 eraalgatuslikku kristlikku rehabilitatsioonikeskust, mida haldab 13 organisatsiooni. Neil on kokku pakkuda üle 300 voodikoha, mis on kättesaadavad nii eesti kui vene keelt kõnelevatele meestele ja naistele. Need on keskused, kus töötajad võtavad sõltlasel käest kinni ja käivad temaga koos läbi raske tee – aitavad täiskasvanud mehel või naisel ümber õppida, õppida elama ilma alkoholi, narkootikumide ja liigsete ravimiteta.
Nende organisatsioonide kaudu on aidatud sotsialiseeruda üle 700 lootusetult alkoholismi ja narkomaania küüsis olnud inimesel.
Ümarlaud ehk volinike kogu on rehabilitatsioonitöö valdkonnas nõuandev erialaliit. Ümarlaua kokkutulemise eesmärgiks on seada sihte rehabilitatsioonitöö arendamiseks ning need siis liikmete nõu ja oskustega üheskoos saavutada.
Eestis kannatab alkoholi liigtarbimise all umbes 10 000 naist ja üle 50 000 mehe (info: TAI). Ka süstivaid narkomaane on Eestis üle Euroopa Liidu keskmise taseme. Pea igaühel meist on mõni lähedane või tuttav, kes on selle probleemi küüsis. Isa, ema, vend, onu, naaber, poiss kõrvalmajast … Need on inimesed, kelle probleemi me näeme, aga aidata ei oska ega saa.
Kuid keegi ei sünni sõltlaseks ning sõltlane ja tema lähedased ei pea olema oma probleemiga üksi, sest sellest on väljapääs. Lähem info www.lootusefond.ee.
Liis Borissenko

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)