Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Toimetuse postist. Asendustegevus ei toida lambaid

09.02.2007 | | Rubriik: Arvamus

Kuulsin Raadio 7st mõtteid õpetajate kokkusaamisest Audrus. Kardan, et seal arutatud küsimused ei ole eluliselt tähtsad neile vähestele kirikulistele, kes veel on jäänud ustavaks luteri kirikule. Nii et, kelle jaoks õieti juureldakse usu järjest uhkema pakendamise küsimust? Olen aru saanud, et sageli ei liiguta kiriku ettevõtmised tavalist kirikuliiget niivõrd, et ta tahaks nende jaoks annetada.

Maailm pakub usinalt ebausu tõdesid. Kiriku tööst on vaid tibatilluke osa inimesele praktilises elus vajalikku õpetust, mis peaks andma elu ja kõike ülirohkesti. Nii et ei tuleks tahtmist lugeda elutarkust kollasest ajakirjandusest.

Koguduseliikmete omavaheline läbikäimine on kaugel armastusest. Kui Kristus ei ühenda, siis määravad suhted vanus, varanduslik seis, haridus, eelarvamused. Need aspektid muutuvad nii oluliseks, et takistavad kokku tulla ühe katuse alla kirikusse. Rohujuure tasandilt paistab, et kirik leiutab järjest uusi asendustegevusi, et võiks käsi laiutada – lammaste söötmiseks ei jäägi aega!

Evi Sepp

3 kommentaari artiklile “Toimetuse postist. Asendustegevus ei toida lambaid”

  1. Külaline ütleb:

    et kohe lausa kõigi kirikuliste ja koguduseliikmete nimel võetakse sedasi sõna? mnjaa…

  2. Külaline ütleb:

    ma armastan väga lambaliha.

  3. Külaline ütleb:

    Neid lambaid on nõnda vähe järele jäänud, et oma olemasolu õigustamiseks peabki vaimulik pidevalt askeldama ja valjuhäälselt kuulutama, kui hõivatud ta on. Kas tühjade kirikute jaoks täiendame Agendat, liturgiat, ametiriietust? Aga Audrus oli võimalik üksteise najal nutta, napsi võtta ja saunas käia. Mokaotsast ka sõnade seadmisest ja kirikukuubedest rääkida. :grin

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)