Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

TOIMETUSE POSTIST

06.04.2007 | | Rubriik: Arvamus

Venemaal püütakse kontrollida kirikut

Soome misjonär Kari Tynkkynen, kes töötab Lääne praostkonnas, tuli nõupidamiselt Venemaalt tagasi kummalise sõnumiga.

Soome Luterliku Evangeeliumi Ühenduse (SLEY) misjonäride tööpiirkonnad on kolmes Aafrika riigis: Sambias, Keenias ja Kamerunis; Jaapanis, Eestis ja Venemaal vanadel Ingeri aladel. Eesti-Vene misjonäride ühised töökoosolekud toimuvad kaks korda aastas kas Läänemaal Ridalas, kus töötab õpetaja Kari Tynkkynen, või Peterburis.

Märtsikuisel koosolekul tõusis päevakorda murettekitav küsimus: 1. aprillist peab Venemaal töötav kirikuõpetaja teatama võimu esindajatele teenistusel peetava jutluse teema, kirikuskäijate nimed ja eestpalve teemad. «Sellises olukorras ei tea meie õpetajad, kaua nad saavad üldse Venemaal teenistuses olla,» rääkis Peterburis käinud Kari Tynkkynen. «Olukord on murettekitav.»

Soome misjonärid on näinud ka vajadust teenida Eesti soomekeelseid kogudusi. Kord kuus käiakse Narvas ja plaanis on hakata jagama jumalasõna Sillamäel.

Heli Reichardt

Üks kommentaar artiklile “TOIMETUSE POSTIST”

  1. KalleLindi ütleb:

    Sellist asja polnud isegi Nõukogude Eestis. Aga Moskva Patriarhaat on alati alandlikult Kremli võimu teeninud olenemata sellest, kas seal troonib tsaar või bolśevik või nüüdne vene eripäraga \”demokraar\”!

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)