Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Toimetuse postist

18.01.2006 | | Rubriik: Arvamus

Õndsad on vaimulikult rikkad

Rannar Susi kiri talentidest oli väga vajalik. Mis puutub aga õndsatesse, keda Susi oma loos puudutab, siis ütleksin ka mina oma arvamuse välja. Susi ise ju kutsub selleks üles. Õndsad on vaimus(t) vaesed, seda tõesti, sest õndsad on vaimulikult rikkad. See on minu arvamus. Susi kirjutab, et õndsad tegelevad vaimsete asjadega. Minu teada tegelevad õndsad kindlasti vaimulike asjadega! Sest nad käivad vaimulikkuses, mitte vaimsuses. Elu Jumala kaudu on raske tee, aga ainuõige. Jah, õndsate päralt on taevariik, kuna nad on vaimulikult rikkad! Nad vaid näivad nii mõnelegi ullikestena, aga tegelikult on usklik inimene tark inimene.

Mis aga puutub homodesse ja lesbidesse, siis Piibli järgi on nad jäledad. Nad on eksinud ja neid on vaja armastavalt õigele teele juhatada. Alternatiive siin olla ei saa, ma arvan. Annaks Jumal, et uus pereseadus tuleks korralik.

Ja veel religiooniõpetusest. Oleks kõige parem, kui vähemasti religiooniõpetuse raamatusse pandaks iga konfessiooni esindaja tekst ja kuna kõik konfessioonid on võrdsed Jumala ees, siis peaksid tekstid olema ühepikkused. Kindlasti on vaja anda ülevaade Piiblist, koraanist, mormooni raamatust, Urantia raamatust jne. Säärane religiooniõpetuslik raamat oleks minu arvates parim ega tekitaks kisklemisi religioonide vahel. Suhtugem religiooniõpetusse rahumeeli, siis laabub kõik. Kordan, meie kõik oleme võrdsed Jumala ees ja lähtugem sellest.

Prohvet Anon

6 kommentaari artiklile “Toimetuse postist”

 1. Külaline ütleb:

  On hirmutav teada, et Eesti on muutumas religioosseks nagu olid Vana Testamendi aegne juudi kogukond kelle juurde Jeesus tuli ja kes ei võtnud elavat jumalat vastu, kelle kohta Jeesus pidi ütlema, et teie olete oma isast kuradist.Pole õige ütelda, et kõik usundid on võrdsed. Kitsas on tee mis viib Jumala juurde ja lai on tee mis viib maailma, need teed on erisuunalised, rohkem teid ei olegi.Kes ei võta vastu Jeesust, sellel ei ole advokaati Jumala kohtu ees.Ja kuna ka saatan teab, et tema aeg on otsa saamas, muutub ta aktiivsemaks, et hukka saata võimalikult rohkem Jumalale armsaid hingi.Õige on valju häälega inimestele teada anda Tõde ja mitte tagasihoidlikult sõnadega keerutada ja sellega kuradile rohkem meelejärele olla.

 2. Külaline ütleb:

  Mina ei karda minna hea, armastava Isa juurde koos venna ja sõbra Jeesusega. Ma ei lähe kohtukotta, mis on täis toimikuid täitvaid ametnikke, vaid KOJU. Häbi teile, kes olete Isa kojast kohtumaja ja advokatuuri teinud.

 3. Külaline ütleb:

  Kulla Jumala laps, loe Piiblist ka Ilmutuse raamatut, siis tead mis kõiki inimesi ees ootab.Viimne kohus on niisama reaalne kui see, et jumal armastab kõiki, ka patuseid ja kadunud poegi.

 4. Külaline ütleb:

  Igaüks võib kasutada oma demokraatlikke õigusi usule – jumala laps usub oma Isa armastust, Margotil on kohus tema usus tähtsal kohal. Mida oodatakse, seda ka saadakse – kas armastust või kohut.

 5. Külaline ütleb:

  Mis keelel, see meelel. Inimene mõistab ise enda üle kohut. Jumal on absoluutne armastus. Tema juurde jõudnu kas saab üheks selle armastusega või põgeneb hirmunult. See ongi kohus. Sellest saame aimu ka oma südamega – kas valitseb seal rahu või äng. Miski meis endis annab märku ebakõlast. Palve asetab kõik omale kohale. Muide, indulgentsimüügi suurele edule aitas kaasa hirm puhastustule ees. Usus ei ole hirmul kohta.

 6. Külaline ütleb:

  Hea isa armastab oma lapsi, aga ta ka karistab neid kui vaja.Lapsel peab olema isa ees kartus, samasugune kartus ja austus on Jumala lastel ka Taevase isa ees.Vt. eelmiste kommentaaride kinnituseks Laul 34.

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)