Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Toidupank teeb kogudustega koostööd

16.02.2022 | | Rubriik: Kirikuelu, Ühiskond

Eesti aasta kodaniku tiitliga 2010. a pärjatud Hollandi päritolu Piet Boerefijn tegeleb toiduabi jagamisega Eestis aastast 2005. Internet.

Elektri ja toiduainete hindade kallinemine mõjutab kõigi elustandardit ja paneb osa inimesi abi otsima Toidupangalt. Toidupanga rajaja ja juht Piet Boerefijn ütleb, et üle Eesti teevad Toidupangaga koostööd paljud kogudused.

Statistikaameti 7. veebruari seisuga on möödunud aasta jaanuariga võrreldes kallinenud kaupade hind 9% ja teenuste hind 16%. Umbkaudu võib öelda, et suhtelises vaesuses elab ligikaudu viiendik Eesti elanikest. Toidupank püüabki leevendada nende inimeste toidumuret ja ühtlasi vähendada toidu raiskamist. Toidupank on üle Eesti loonud võrgustiku, mille kaudu hättasattunuid toetada. 

Piet Boerefijn kinnitab, et üle Eesti teevad tema juhitud heategevusorganisatsiooniga koostööd paljud kogudused ja tihti teavad just kogudused, kus kõige enam toiduabi vajatakse. „Kogudused saavad aidata toidupakke komplekteerida ja vajadusel koju vedada,“ sõnab ta. Näiteid on kuhjaga. Ta meenutab, et näiteks küünlapäeval jagas EEVL Missio kogudus Tallinnas (Raua 32) toidupakke. Koostööd teevad eri konfessioonide kogudused, erinevad päevakeskused, aga juba 12 aastat ka Päästearmee. Pealinna kõrval ka Tartus ja Narvas.

Tema sõnul on kõige suurem puudus vabatahtlikest just Tallinnas. Aga Pieti sõnum kogudustele on: kui teatakse, et keegi on hädas, siis võetagu Toidupanga sobiva filiaaliga – neid on üle Eesti 15 – või sotsiaalametiga ühendust. Abi oleks muidugi sellest, kui kogudused võtaksid eriti maapiirkondades endale ülesande toidupakke jagada või liituks toidukogumiskampaaniaga. Vt ka kodulehte www.toidupank.ee.

Rita Puidet

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)