Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Toetusfondi toel läheb parim palverännakule

14.09.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Eelmisel aastal pälvis aasta juhatuseesimehe tiitli Mõisaküla koguduse juhatuse esimees Kunnar Keres. ArhiivEELK toetusfond ootab 1. oktoobriks aasta juhatuseesimehe kandidaate.
Toetusfond tasub ühele juhatuse esimehele ja kahele vaimulikule, keda valitakse aasta isikuks, igale 1285 euro ulatuses palverännaku kulutusi.
Tänaseks on aasta isikuks valitud 12 vaimulikku ja juhatuse esimeest fondi toetusel palverännakul kaugetel maadel käinud. Ühel vaimulikul ja ühel juhatuse esimehel seisab see võimalus ees veel sel aastal. Koguduste juhatuseesimeeste iga-aastane koosolek, mis on samuti toetusfondi algatus, valib esitatutest sügisesel konverentsil 14.–16. oktoobril välja 2010. aasta juhatuseesimehe.
Aasta juhatuseesimeheks saab esitada EELK koguduse juhatuse esimeest, kes vastab järgmistele tingimustele: on koguduse juhatuse meeskonnatöö ja isikliku eeskujuga viimase kolme aasta jooksul märgatavalt elavdanud oma koguduse tegevust; koguduse majanduslik toimetulek on viimasel kolmel aastal tõusnud; koguduse ja kohaliku omavalitsuse vahel on hea koostöö.
Aunimetustele kandideerijaid saab esitada praostkonna vaimulike koosolek, praostkonna sinod; vähemalt viis vaimulikku; vähemalt seitse koguduse töötegijat, sh vähemalt kolm vaimulikku; kirikuvalitsus; vähemalt kolm kiriklikku asutust.
Ettepanek peab sisaldama kandidaadi nime ja elukoha, koguduse, põhjenduse aunimetuse andmiseks, ettepaneku tegijate nimed, ametid, allkirjad, koguduse ja kohaliku omavalitsuse vahelise koostöö lühikirjelduse.
Igast praostkonnast oodatakse ühte kandidaati. Jaan Tammsalu, toetusfondi juhatuse esimees, on kindel, et igas praostkonnas on neid, kes aunimetusele esitamist väärivad.
Esildised palume saata aadressil: Jaan Tammsalu, EELK Toetusfond, Lastekodu 6A, 10113 Tallinn. Elektrooniliselt: jaan.tammsalu@eelk.ee.
Eesti Kirik

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)