Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Toetus naiste varjupaikadele

05.01.2010 | | Rubriik: Ühiskond, Uudised

Eesti Televisiooni heategevusprogrammiga «Jõulutunnel» koguti naiste varjupaikadele ja nõuandetelefoni 1492 heaks 1 526 000 krooni.
«Jõulutunnelit» korraldati sel aastal kümnendat korda, seekord koostöös Eesti Naiste Varjupaikade Liiduga. Pühademeeleolu tõid tuhandete vaatajateni lauljad Ines, Margus Vaher, Anne Veski ja teised. Varjupaikade toetuseks tehti 29 000 kõnet.
Eestis tegutseb üheksa varjupaika, mis pakuvad naistele vajadusel ka ajutist elukohta, psühholoogilist nõustamist, abi ametiasutustega suhtlemisel, juriidilise valdkonnaga seotud informatsiooni ja tuge uue elu alustamisel.
Eesti Naiste Varjupaikade Liidu juhatuse liige Eha Reitelmann ütles Eesti Kirikule, et ühtne statistika möödunud aastal varjupaikadest abisaanute kohta on koostamisel, kuid abisaajaid oli kaheksas varjupaigas möödunud aasta esimese kümne kuu jooksul üle 700, lisaks veel Tallinna Naiste Varjupaiga poole pöördunud.
Kogunenud summast läheb üks kümnendik tugitelefoni, ülejäänu võrdses osas varjupaikade toetuseks. Kuigi Tallinnas ja Tartus on pöördumisi varjupaikade poole rohkem, sest elanike arv on suurem, on Reitelmanni sõnul maapiirkondades raskem: seal ei ole reeglina väljaspool varjupaikasid abivajajatele kättesaadavad sellised teenused nagu psühholoogiline abi ja tasuta juriidiline nõuanne. Samuti on sealsetel varjupaikadel tunduvalt keerulisem saada raskes majanduslikus olukorras omavalitsustelt toetust.
Eha Reitelmann on kahekordselt tänulik «Jõulutunneli» saatele, sest see tõstis vaatajate teadvust abi saamise võimalikkusest. «Mitte ükski vägivalda kogenud inimene ei peaks seda probleemi häbenema, vaid kindlasti võimalikult varakult spetsialistidelt abi otsima,» ütleb ta.  

Rita Puidet

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)