Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Tõde ja eksitus

10.08.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Iga inimene tahab ilmselt oma eluteel järgida tõde ja hoiduda sellest, mis on eksitus. Samas on väga raske eristada tõde eksitusest. Nii oli osade Kristuse ajal elanud inimeste jaoks Jee­sus tee, tõde ja elu. Teine osa aga pidas Kristust seevastu eksiõpetajaks ja nad lõid Päästja ristile. Igaüks tegutses tõe nimel ja eksituse vastu.
Kristlasel tuleb eristada tõde valest ja õige väärast ning see pole sugugi nii lihtne, kui esmapilgul tundub. Tänapäeva maailmas on eksitust, mis üritab jätta endast mulje, et tegu on tõega. Jumala tundmine aitab inimesel teha õigeid valikuid.
Tõde tuleb inimese juurde alati armastuses, sest Jumal on armastus. Tõde kannab head vilja ja aitab kogudusel kasvada, sellal kui eksitus on lõhkuva ja hävitava laadiga. Eksitusele võib rajada suuri plaane ja saavutada ka lühiajalist edu, kuid tõde on see, mis jääb alati püsima. Kristlik kirik on siin maailmas tegutsenud ligi 2000 aastat ja jäänud püsima, sest ta on rajatud tõele.
Teisalt on mitmeid erilisi usulisi liikumisi, mis on suutnud endaga haarata isegi tuhandeid inimesi, kuid ometi on lõpuks kadunud, sest nende tegevus on lähtunud eksitusest ja omakasust.
Aeg näitab, mis on tõde ja mis eksitus, ning andku Jumal meil teha siin õigeid valikuid.
Kaido Soom

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)