Esileht » Online » Online artiklid »

Tiit Veeberi annetus kirikule aina suureneb

14.02.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Esialgu vaid katusepleki vahetusega piirnema pidanud Peetri kiriku remont paisub Tiit Veeberi annetuse toel järjest suuremaks ning peale katuse saab korda ka altar ja kiriku saal ning soojustatakse lagi.  

«Rääkisime tõesti siiani, et teeme ainult katuse. Aga uue aasta hommikul küsis õpetaja minu käest, et kuule, kas sa pead ikka punnima, tervis ka kehva. Ütlesin, et punnime ikka edasi. Aga kuhuni siis? Kas nii nagu jutt oli või teeme kiriku korda? Ja mina ütlesin, et teeme korda,» meenutas Veeber aasta alguse jutuajamist Peetri kiriku õpetaja Ants Toomingaga.

Esialgu pidi Veeber andma katuse jaoks vanas rahas 6 miljonit krooni, kuid tsinkpleki asendamine vaskplekiga kasvatas summat kahe miljoni võrra. Nüüd pakkus Veeber, et asi lõppeb 12 miljoni krooniga (767 000 eurot – toim). «No ütle, kuidas sa tuled sealt selle paari miljoni pärast ära? Hiljem astud kirikusse sisse ja ehmatad ära, kui seinad on kõik nii tumedad nagu põrgu eeskoda,» lausus annetaja.

Lagi saab soojaks

Praeguseks ongi töödega juba nii palju edasi mindud, et lisaks tornikiivri plekivahetusele on peaaegu kogu kirikusaali lagi saanud soojustuse. «Seal on nüüd kakskümmend sentimeetrit kivivilla ja  kogu lael on kasukas seljas,» lausus Veeber. Vill kaetakse pealt OSB-plaatidega, et katusepleki vahetuse ajal saaksid töömehed seal julgelt liikuda.

Edasi loe Postimehest.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)