Esileht » Uudis » Uudised »

Tihe konkurss soodustusega õppekohtadele

12.05.2021 | | Rubriik: Uudised

Aprilli lõpus toimus usuteaduse instituudis erakorraline vastuvõtt magistriõppe diakoonia ja hingehoiu erialale. 

Tänu sotsiaalministeeriumi kaasrahastusele oli usuteaduse instituudis välja kuulutatud kandideerimine kuuele 50-protsendilise õppemaksu soodustusega õppekohale. Huvi soodsatel tingimustel õppimise vastu oli suur ning meile laekus 14 avaldust. 

Üliõpilaskandidaatide rohkus annab tunnistust hingehoiu valdkonna elujõulisusest ja viimase aasta jooksul märgatavalt suurenenud tööhõivest, mille taga on eelmise aasta alguses loodud sotsiaalministeeriumi kaplanaat. Samuti tuleb seejuures tõsta esile järjepidevat tööd hingehoidjate koolitamisel, mida on tehtud juba pea kolm aastakümmet.

Vastuvõtukomisjoni töö ei olnud lihtne, sest ühele soodustusega õppekohale oli konkurss 2,3. Otsuse tegemisel oli oluliseks argumendiks senine töökogemus hingehoidjana, mis enamikul kandideerijaist oli olemas. Samuti võeti arvesse varasemate õpingute keskmist tulemust ja lõputöö hinnet. 

Kaks päeva väldanud vestluste vooru tulemusel otsustati lisada veel üks soodustusega õppekoht. Seega avanes seitsmel kandidaadil võimalus asuda õppima soodustingimustel. Vastu sai võetud kokku kümme magistranti, kuid need, kes oleks pidanud täies mahus õppemaksu maksma, siiski loobusid. Samas on EELK liikmetel jätkuvalt võimalik UIs omandada haridust 25% soodustusega.

Augustis toimub taas vastuvõtt diakoonia ja hingehoiu erialale ning neljal üliõpilaskandidaadil avaneb võimalus alustada õppimist samadel soodustingimustel. Tõenäoliselt on oodata elavat huvi. Täpsemalt leiab õppekohale kandideerimise tingimustest teavet usuteaduse instituudi kodulehelt eelkui.ee.

Siimon Haamer,

EELK Usuteaduse Instituudi Tartu Teoloogia Akadeemia juhataja

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)