Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Tervishoiumuuseum näitab filme

20.01.2016 | | Rubriik: Teated

Jaanuaris kutsub Eesti Tervishoiu Muuseum kolmapäeviti kell 18 seoses  National Geographicu fotonäitusega «Tuleviku toit» vaatama filme toidust, toidu raiskamisest ja tegemisest.
20. jaanuar kell 18 on kavas «Toidutoojad» (2014, 42 min). Filmi lavastaja on Kaisa Pitsi, kes vaatleb  Torontos Eesti pagulaste poolt asutatud toiduärisid ning tutvustab arhiivikaadrite ning intervjuude kaudu Eesti maitset välismaal. Toronto, mida ka väliseesti pealinnaks on kutsutud, oli pikka aega vähemalt Põhja-Ameerika eestlastele ka leivapealinnaks. Aga Torontost sai ka pirukaid ja kringlit, korpe ja vahukoorekukleid, rosoljet ja kartulisalatit, tee- ja verivorsti, suitsuangerjat ja skumbriat punases marinaadis, hapukapsast ja verivorstist rääkimata. Torontos on tegutsenud kümneid eestlaste toiduärisid. Film esilinastus Torontos 2014.
Filmi juhatab sisse Eesti Rahva Muuseumi peavarahoidja Riina Reinvelt, kes on filmi üks produtsente.
27. jaanuaril kell 18 saab näha Kanada filmi «Lauake kata end» (Just eat it, 2014, 1h 13 min). Lavastaja Jen Rustemeyeri ja Grant Baldwini dokumentaalfilm on lugu meie igapäevasest toidu tarbimisest. Nad jälgivad, mis juhtub toiduga teel talust pere külmkappi. Jõudnud tõdemusele, et igal aastal läheb Põhja-Ameerikas miljardite dollarite väärtuses head toitu raisku, otsustavad nad pool aastat süüa ainult seda, mis on välja praagitud või ära visatud. Nende avastused on jahmatavad. Filmi juhatab sisse Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskuse programmijuht Harri Moora.
Eesti Tervishoiu Muuseum asub Tallinnas Lai 30. Pileti hind 5 eurot, soodushind 3 eurot (õpilased, pensionärid).

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)