Esileht » Uudis » Uudised »

Tere, suvi!

22.06.2016 | | Rubriik: Uudised

Nädal tagasi kirjutas Eesti Kiriku juhtkirjas assessor Tauno Toompuu suvekirikust ning suve rikastamise võimalustest. Olgu need siis koguduste ühised väljasõidud, üldkiriklikud üritused või igaühe enda palverännutee läbimine. Maastikul või mõtetes. Teeliste kirikud on avatud ja mõnegi juures on võimalik ka öömaja küsida. Kes seab suuna Peipsi-äärsete paikade ja vanausulistega tutvumiseks, leiab koha Torma pastoraadi külalistubades. Kes Lõuna-Eestisse ja Setomaale sõidab, võib majutust küsida Põlva koguduse pastoraadi renoveeritud kolmanda korruse tubades. Kes Viljandi maakonnas ringi käib, saab jalgu puhata mõnusas Ingli kohvikus Pilistvere pastoraadi õuel ja samas ka ööbida (kui seal just parasjagu mõnda laagrit sees ei ole). Või sõita hoopis Tarvastusse ja Kolga-Jaani, kus samuti ruumid palverändurite vastuvõtuks kohandatud.
Suvi pakub ka üldkiriklikest üritustest osasaamise võimalust. 7.–10. juulini oodatakse noori Järva-Jaani noortefestivalile JäPe. Viru praostkond kutsub ühinema nelja päeva pikkusele palverännuteele, mis algab 11. juulil Käsmus. 1.–15. juulini peetakse traditsioonilist Rapla kirikumuusikafestivali ja 24. juulil Rapla kirikus kihelkonnapäeva koos kuldleeripühaga. Ka augustisse jagub suurüritusi. Üheks neist on misjonipäevad Võru praostkonnas 14.–21. augustini.
Aga kuidas suve kõige paremini endasse talletada? Ehk piisab sellest, kui astuda ruumist välja päikese ja tuulte meelevalda, sammuda mööda külateed mere poole või hoopis metsa. Kuulata suvehelisid (loe: linnulaulu ja ritsikate siristamist) ning tõmmata ninasõõrmeisse suvelõhnu (loe: niiduheinamaa, mere soolasus ja maa magusus).
Soovime kõigile vaimselt rikast suveaega!
Eesti Kiriku toimetus

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)