Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Teoloogiadoktor Riho Saard andis välja uue raamatu

14.08.2013 | | Rubriik: Kultuurielu

Kristus kaas_selg40mm_parIlmunud on Riho Saardi «Kristluse ajalugu selle algusest tänapäevani».

Raamat pakub võimaluse tutvuda kristluse erinevate institutsioonide ning usu- ja mõttevoolude arenguga, mis kokkuvõttes on pannud aluse Euroopa identiteedile ja euroopluse levikule maailmas. Raamatule lisab oma nüansi ka Eesti kontekstiga arvestamine.
«Tegemist on kristluse ja kiriku ajaloo üldkäsitlusega, milles põimuvad erinevad ajalood – religiooni, poliitiline, mõttelooline, kirjanduslooline,» kirjeldab Saard ilmunud raamatut ise. Kuigi autor on hariduselt teoloog, pole raamat kirjutatud kiriklikus ja usulises keelevõtmes.
Raamatu kirjastas Argo; ligi 700-leheküljelise teksti toimetas sisuliselt Taavi Minnik, keeleliselt Mai Luht, Piret Ruustal ja Riste Uuesoo. Raamatu kujundaja oli Tiina Sildre, kartograaf Rein Kask, küljendaja Erje Hakman.
Teoloogiadoktor Riho Saard (snd 1961) on Helsingi, Ida-Soome ülikoolide ja EELK Usuteaduse Instituudi kirikuajaloo dotsent. Ta on avaldanud teadusartikleid ja monograafiaid teemadel, mis puudutavad eestlaste 19. ja 20. sajandi usuelu, Vene õigeusu kiriku ja Soome luterliku kiriku õpetuskõnelusi külma sõja kontekstis, diakoonia ja oikumeenia ajalugu Eestis, EAÕK ja EELK ajalugu 20. sajandil, eestlaste varase baptismi ajalugu jm.
Ave Maria Mõistlik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)