Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Teoloog asub Kagu-Eestist uudiseid vahendama

06.05.2020 | | Rubriik: Teated
Lõuna-Eesti taustaga Leevi Lillemäe asub mai alguses ajutiselt tööle ERRi Kagu-Eesti reporterina. Arhiiv

Eesti Rahvusringhäälingu Võrumaa ning Põlvamaa korrespondendina asub tööle Leevi Lillemäe (43), kes on Tartu ülikooli usuteaduskonna vilistlane.

Eesti Karismaatilise Osaduskiriku Põlva koguduse vaimulikuna ning aastatepikkuse kogemusega matusekorraldajana tuntud Leevi Lillemäe asub mai algusest asendama lapsehoolduspuhkusele siirduvat Mirjam Mõttust. Viimasel paaril aastal on Lillemäe olnud tegev Põlvamaa arenduskeskuses avalike suhete spetsialistina.

Leevi Lillemäe ei ole ajakirjandust õppinud ega sel alal siiani töötanud. Lõunalehele tunnistas mees, et näeb ajutist reporteriametit kui väljakutset ennast huvitaval alal täiendada. Avalike suhete alal töötades on ta siiski osalenud mitmel kommunikatsioonialasel koolitusel ning tema tööülesandeks oli muu hulgas pressiteadete koostamine. Sõnaseadmine on olnud oluline ka tema eelmiste ametite juures. 

„Ka vaimulikutöös on mul olnud palju kokkupuuteid ajakirjanikega ja ma julgen väita, et ma mõistan seda tööd, milleks on siis ju sõna kasutamine nii suulises kui kirjalikus vormis. Kuidas sõnaga võib ravida ja sõnaga võib haiget teha, sõnaga võib üles ehitada ja lõhkuda. See on selline põnev valdkond,“ vahendab Lillemäed Lõunaleht.

Lillemäe soovib jätkata ajakirjanik Mirjam Mõttuse tööd Lõuna-Eesti inimeste elu tutvustamisel ja võimalike probleemide avamisel. Kindlasti on heaks eelduseks Kagu-Eesti reporteriks saamisel siinse paikkonna tundmine. Leevi Lillemäe on sündinud Räpinas ja tema lapsepõlvekodu on Põlvas, kus ta on ka viimased aastad töötanud. 

Leevi Lillemäe lõpetas Tartu ülikooli usuteaduskonna bakalaureusekraadiga 2014. aastal ja 2017. aastal kaitses ta samas magistritöö teemal „Jeesus ja variserid sünoptilistes evangeeliumides“.

Liina Raudvassar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)