Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Telesaade ristiusust ja väärtustest

18.03.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

tähendamisiAlates märtsist on Eesti Televisiooni saatekavas iganädalane vaimulikele mõtisklustele pühendatud lühisaade «Tähendamisi».

Saade kestab vaid neli minutit ning on eetris pühapäeviti kell 9 ja kordusena teisipäeviti kell 11.55. Kõik saated on ka järelvaadatavad internetis.
ETV kodulehel tutvustatakse saadet nii: «Helgeks, nutikaks ja julgustavaks päevamõtteks saavad sõna kolme eri kiriku või usuühenduse esindajad, nii noored kui ka vanad, tuntud ja vähem tuttavad, mehed ning naised, et tuua nõnda esile kristliku mõtte ühtsust läbi inimeste ja põlvkondade.»
Seni on suurem osa esinejatest olnud Eesti kristlaste seas üsnagi hästi tuntud vaimulikud erinevatest EKNi liikmeskirikutest. EELKst on näiteks üles astunud Toomas Paul ja Annika Laats. Järgmises, 22. märtsil eetrisse minevas saates mõtisklevad teemal «Palve vägi ja usu jõud» EELK õpetaja Jaan Tammsalu, õigeusu preester Sakarias Leppik ning adventistist perearst Karmen Joller.
Toimetaja Meelis Süld kinnitab, et helge, hingehoidlik ja elujaatav «Tähendamisi» on kavas aasta lõpuni. Suvekuudel tehakse siiski paus. Meelis Sülla sõnul töötati saate formaat välja koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga. Lähemalt olid projektiga seotud Ruudi Leinus ja Kaisa Kirikal. «ETV religiooniteemaliste saadete jätkumise jõuliseks toetajaks oli kindlasti ka EKNi president Andres Põder,» rõhutab Süld.
Peale uue lühisaate on tema sõnul Eesti Televisioonil ka edaspidi kavas suurematel kirikupühadel näidata teemakohaseid vestlussaateid ja jumalateenistuste ülekandeid.
Rain Soosaar

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)