Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Teised meist

07.10.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

kotimaa1

Kotimaa pühendas palju ruumi Tartu Pauluse kirikule. Soome luteri kiriku ajaleht Kotimaa käsitles 24. septembri numbris artiklis «Valon voitto» viiel leheküljel Tartu Pauluse kiriku taaspühitsemist (fotol).
Kiriku taaspühitsemise ajal viibis Eestis Kotimaa peatoimetaja Mari Teinilä. Tema ja Tuija Hyttise tehtud ja loo juurde lisatud 13 fotot loovad positiivse emotsionaalse fooni.
Mari Teinilä intervjueeris õp Eenok Haamerit, kelle lapsepõlvekodu oli Pauluse kiriku tiibhoones ja kes teab hästi kiriku ajalugu. Vahendatud on ka 101aastase koguduseliikme Felita Viikna muljed kiriku ajaloost ja taaspühitsemisest. Samuti oli huvitav lugeda konservaator Annes Hermanni kogemustest seoses Pauluse kirikuga.
Loos on pööratud tähelepanu Pauluse kiriku seotusele Soomega alates arhitekt Eliel Saarinenist ja lõpetades nende soomlastega, kes on andnud oma panuse kiriku taastamisse käesoleval kümnendil. Mainitud on sedagi, et kiriku taaspühitsemisel osales kolm Eliel Saarineni venna lapselast.
Meil on soomlastega palju ühist. Üks, mis meid seob, on Tartu Pauluse kirik. On meeldiv, et põhjanaabrid neid sidemeid oma ajakirjanduses esile toovad.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)