Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Teile on sündinud Päästja!

23.12.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jumal armastab inimest. Seda võime kogeda jõulusündmuses, mil Kristus sai inimeseks. Kristus oli valmis alanduma ja tulema siia maailma, et inimesi päästa. Uusaastapäev, 1. jaanuar, oli Jeesusele nime panemise päev. Nimi Jeesus tähendab ’Issand on abi, Issand päästab’. Nii annab see päev seletuse jõulusündmusele, mis tähendas Päästja sündi.
Millest päästab Jumal meid ja kas vajame päästet? Päästmist vajab see, kes on hukkumas ega saa ise enda aitamisega hakkama. Tavaelus tuleb päästeamet kohale siis, kui on tulekahju või muu suur õnnetus. Iga inimese elus on hetki, mil ta tunneb, et ei saa ise hakkama. Oleme siiski nõrgad. Meid hirmutavad haigused ja surm. Keegi meist ei või vaadata puhta südamega Jumalale otsa ja öelda, et kõik on hästi. Just selleks saatiski Jumal oma Poja siia maailma, et meid päästa. Jeesus suri õigena ristil, kandes meie patu, ta avas meile tee ellu. Väiksest lapsest sõimes sai alguse inimese päästmise tee.
Kui keegi on hädas ja kohale tuleb päästeamet, siis saame selle abi vastu võtta. Me ei pea ise midagi tegema, sest meie eest kantakse hoolt. Nõndasamuti võime ka Jumala toodud pääste vastu võtta. Ka meie kohta kehtib tänu Jeesusele sõna: «Kes usub ja on ristitud, see päästetakse, aga kes ei usu, mõistetakse hukka.» Meile on sündinud Päästja, võtkem ta siis vastu elu Issandaks!
Kaido Soom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)