Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tegus organist

07.06.2019 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Tiia_HermannPärnumaal Kilingi-Nõmmel asuva Saarde koguduse organist ja koorijuht Tiia Hermann pälvis Teeneteristi III järgu ordeni.

Jääb mulje, et Tiia Hermanni päevas on rohkem kui 24 tundi. Sedavõrd palju jõuab 2. juunil 50. sünnipäeva tähistanud tegus ja särav naine. Lisaks koguduse organisti (alates 1992) ja koorijuhina (alates 1991) tegutsemisele töötab ta Kilingi-Nõmme muusikakoolis klaveriõpetajana ja Surju põhikoolis muusikaõpetaja, direktori asetäitja ja huvijuhina. Juhatab Saarde valla mudilas- ja lastekoori, mis laulupeo voorudes valiti valikkoorideks. On ka Mihkel Lüdigi nimelise meeskoori, üle-eestilise vilistlaskoori Leelo ja Pärnu muusikakooli neidude koori kontsertmeister.
Kilingi-Nõmmel sündinud, kasvanud ja 1989. aastal ristitud tunnustatu ütles Eesti Kirikule, et on autasu üle väga õnnelik: „Olen seda tööd kogu aeg südamega teinud ja rõõmustan väga, et seda on märgatud.“
Saarde koguduse õpetaja Arvet Ollino ütleb Tiia Hermanni kohta, et ta on väga ustav, kohusetundlik ja pühendunud töötegija. Lisaks kogudusetööle tõi õpetaja Ollino esile tema panust orelimängu õpetamisel lastele: „Meil on piirkonna ainus orel ning Tiia ainus organist. Oreliõpe on toimunud tema initsiatiivil.“
Orelit on saanud Kilingi-Nõmmel õppida viimased seitse aastat. „Mul on selline traditsioon, et kõige paremad klaveriõpilased saavad orelit õppida. See on autasu. Praegu on viis õpilast. Orel on ikkagi kuninglik pill, selleks et seda mängida, võiks klaverit juba veidi osata. Logistika on väga hea: muusikakooli lähedal on kirik ja orel on heas korras. Lapsed tulevad rõõmuga kirikusse harjutama, ka pühapäeviti. 27. mail toimus iga-aastane muusikakooli kevadkontsert kirikus, kus laste oskustest sai osa ka kogukond,“ jagas kõrge tunnustuse pälvinud Tiia Hermann.
Kätlin Liimets

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)