Esileht » Uudis » Uudised »

Tegus juuni usuteaduse instituudis

25.06.2014 | | Rubriik: Uudised

20. juunil lõpetati instituudis õppeaasta piduliku lõpujumalateenistusega Püha Vaimu kirikus ja aktusega kõrval asuva instituudi õppehoones. Lõpudiplomi ulatas 12 lõpetajale rektor Ove Sander, kes sel kevadel pälvis Tallinna linna teenetemärgi. Olgu lisatud, et sama tunnustuse on vaimulikest saanud Toomas Paul, Gustav Piir ja Jaan Tammsalu.
13. juunil kuulati USA Concordia seminari emeriitprofessori ja UI külalisprofessori Robert Kolbi loengut «Õigeksmõistuõpetus luterlikes usutunnistuskirjades». Prof Kolb on üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid luterliku reformatsiooni asjatundjaid. Ta on teinud tihedat koostööd EELK Misjonikeskusega, olles pidanud üle 10 misjoniseminari Eestis. Õppepäevale lisas kaalu asjaolu, et nüüdsest on usutunnistuskirjad kättesaadavad ka eesti keeles.
Samal nädalal kohtusid instituudis Saksa (Kurhessen-Waldecki) ja Eesti pastorid. Nädala jooksul arutati kiriku ja ühiskonna vahelisi suhteid läbi ettekannete, rühmatööde ja palvuste. Avapäeva õhtu oli pühendatud EELK armastatud sõbra ja suure toetaja titulaarpraost Burchard Liebergi 100. sünniaastapäevale.
Instituudis valmistutakse juba ka uue õppeaasta vastuvõtuks. Dokumente hakatakse augustis vastu võtma usuteaduse ja kristliku kultuuriloo magistriõppesse, usuteaduse rakenduskõrgharidusõppesse, pastoraalseminari preestrikoolitusele, kirikumuusika kursusele. Populaarsed on ka instituudi korraldatud täienduskursused vaimulikele, kaplanitele, koguduse töötegijatele ja teistele huvilistele.
Eesti Kirik

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)