Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Toimetaja ringvaade »

Teenivast vaimust

08.01.2014 | | Rubriik: Toimetaja ringvaade

Möödunud nädal tõi uue aasta ja paljudel on kindlasti juba mõtteist läbi käinud ülesanded, mis sel aastal lahendamist või täitmist vajavad. Eri aegadel on ülesanded olnud erinevad. Aga 3. jaanuaril mõeldi juba 94. aastat vabadussõjas võidelnutele ja raskustele, mis noore riigi ees seisid. See päev on eriliselt oluline ka kirikulehe toimetuse jaoks – tegu on lehe sünnipäevaga. 90 aastat tagasi 3. jaanuaril 1924 ilmus Eesti Kiriku esimene number.
Iga toimetuse töötaja suur au ja vastutus on seista oma lehe eest, anda oma panus Jumala ja inimeste teenimisse. Olla hooliv ja salliv teiste suhtes ning hoida eneseväärikust ja headust, austada üksteise arvamust ka siis, kui me sellega ei nõustu. Kui presidendi jõulutervituse sõnu kasutada kirikulehe olemust sõnastades. Vahel on siiski kurb kogeda, et kirikulehega suheldes tõstetakse oma tõekspidamised austusest kõrgemale.
Töisel tähtpäeval aga luges peatoimetaja ette lugejatelt toimetusse saadetud õnnitlusi, mis motiveerivad ja innustavad ning muudavad vaatamata teatavale rutiinile iga päeva õnnistusrikkaks. Sest jagades usku kirjasõna kaudu, saame isegi rikkamaks.
«Usk on eluhoiak, mis usaldab ja armastab Jumalat, toob südamesse ja inimsuhetesse rahu ja rõõmu, mõtestab ja hoiab elu,» kirjutas peapiiskop Andres Põder jõulutervituses kogudustele. Seda eluhoiakut ja armastust on püüdnud usinad teenivad vaimud jagada ka lehe kaudu. Kes seda vajab ja hindab, tellib ka lehte, et ükski number vahele ei jääks. Kes tellida ei taha, otsib põhjust loobumiseks.
Kolmekuningapäevaga lõppes pühade aeg ja algas taas argitöö, aga seda enam olgem kui teenivad vaimud ja ärgem unustagem üksteist märgata, üksteisest hoolida.
Rita Puidet

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)