Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Teenimatu arm

24.01.2018 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Paastuaeg pole sugugi enam kaugel. Jääb vaid kolm pühapäeva selle alguseni. Vanasti algas sellest pühapäevast preestrite paastuaeg, kes valmistasid ennast tavalistest koguduseliikmetest pikemalt ette aasta suurimate pühade vastu. Nii käsitleb pühapäev ees ootavale paastuajale vaadates armu teemat.
Sõna arm on tänapäeva inimese jaoks sageli võõras ja arhailine, kuid annab edasi usu kõige sügavama sisu. Arm tähendab Jumala halastust. Iga inimene on eksinud Looja vastu ja väärib karistust. Et inimene ei hukkuks, saatis Jumal oma Poja siia maailma, et ta sureks ristil ja kannaks inimeste patud. Nii on meie eksimused ristil lepitatud ja võime saada Kristuse ohvrisurma kaudu andeks.
Arm tähendab seega Jumala heatahtlikkust meie suhtes, erilist soosingut, sest me ei pea kandma karistust oma valede tegude pärast, vaid võime saada need andeks. Nii liitub sõna arm ka sõnaga armastus, sest armastusest meie vastu saatis Jumal oma Poja siia maailma, et meid endaga lepitada.
Sellist Jumala heatahtlikkust pole meist mitte keegi ära teeninud. See on kingitus, mille võime vaid tänuliku meelega vastu võtta. Jumala silmis on kõik inimesed võrdsed ning kõik vajavad ühtviisi armu. Olles saanud Jumalalt kõik andeks, on meie ülesanne anda ka teistele andeks ja mitte pidada end teistest inimestest paremaks.
Kaido Soom

Selleks ongi Jumala Poeg saanud avalikuks, et ta tühistaks kuradi teod. (1Jh 3:8b)