Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Teenimatu arm

28.01.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Pühapäeva ladinakeelne nimetus septuagesima (’seitsmekümnes’) väljendab päevade arvu, mis jääb ülestõusmispühadeni. Kogudus pöörab nüüd pilgu saabuvatele pühadele. Vanasti algas sellest pühapäevast preestrite paastuaeg. Kogudust kutsutakse üles kannatlikult elama ja tegutsema, lootes Jumala armule.
Tänapäeva maailmas on paljud asjad ostetavad ja müüdavad. Sageli loodavad inimesed, et ka Jumala armu saab millegagi ära teenida või välja osta. Igavest elu Jumala riigis ei saa aga keegi välja osta. Kõik inimesed on selle saamisel võrdses olukorras, nii vaesed kui rikkad. Piibel näitab sageli, kuidas isegi rikkamatel on raskem pääseda taevariiki kui vaesematel. Ometi on tee igavesse ellu avatud ühtviisi kõigile.
Suurimad asjad, mida inimene vajab enda päästeks, on usk ja ristimine. Jeesus ütleb: «Kes usub ja on ristitud, see päästetakse, aga kes ei usu, mõistetakse hukka.» Usu kingib meile Jumala Püha Vaim. Meil on vaja kuulda tema häält. Kui inimene kuuleb Jumala kutset, siis sünnib temas usk. Ning usk aitab elada uut elu. Head ja õiged teod on usu vili.
Arm tähendab seda, et Jumal annab eksijale andeks. Ta teeb seda sellepärast, et Kristus suri suurel reedel ristil inimeste eest. Mitte keegi polnud väärt sellist ohvrit, see on Jumala suurim kingitus inimesele. Seega oleme Jumala ees kõik võrdsed, oleme armu saanud patused.
Kaido Soom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)