Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Teenimatu arm

12.02.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Tänapäeva maailm muutub üha kaubanduslikumaks. Kõigel näib olevat hind ja inimene arvutab, mille eest ja kui palju on ta valmis maksma. Raha eest saab endale asju, vahel isegi tuttavaid, kuid mida sügavamale hingeellu süüvida, seda selgemalt märkame, et kõike ei saa raha eest, vahetuskaupki ei pruugi kõigi asjade puhul õnnestuda.
Õigupoolest polegi elu olulised asjad rahasse ümber arvestatavad. Raha eest ei saa osta tervist, armastust, lapsi, õnne, elu. Ka Jumalaga suheldes pole meil tegelikult midagi vastu pakkuda, sest meil ei ole mitte midagi sellist, mida Jumalal poleks. Seega oleme elu kõige olulisemates küsimustes kõik võrdsed ning elame sõna otseses mõttes Jumala armust. Jumala käest tuleb meile tervis, tema teab meie elupäevade arvu. Jumal saab anda andeks eksimused ja tema võimuses on anda inimesele igavene elu Jumala riigis. Need elu põhiasjad tulevad armust usu kaudu ja neid ei saa keegi välja teenida ega nende eest oma tööga tasuda. Need saab vaid Looja käest vastu võtta. Ning ta annab meile, mida vajame, sest ta on meid loonud ja armastab meid.
Tänu on ainus, mida saame Jumalale anda. Samuti saame elada oma elu Jumalat teenides. See pole siiski mitte meiepoolne tasu Jumalale kõige eest, mida elus saame, vaid see on elu Jumala armust.
Kaido Soom

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)