Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Teenides ligimest

24.05.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

PiirGustav 2013Peab hindama ja kasutama iga võimalust inimesi teenida, rõhutab Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja Gustav Peeter Piir, keda kirik tänab ja tunnustab EELK Teeneteristi II järgu ordeniga.

„Kindlasti on hea meel nii kõrget kiriklikku autasu vastu võtta,“ tunnistab õp Piir Eesti Kirikult õnnitlust vastu võttes. Ta lisab, et loomulikult ei mõtle ükski vaimulik, ka tema, oma igapäevast tööd tehes väljavaatele, et selle eest ükskord üldkiriklik tunnustus välise märgi näol tuleb.
„Vaimuliku kutsumuseks on teenida ligimest, jätmata selleks ühtegi võimalust kasutamata,“ rõhutab ta, lisades, et Püha Vaimu kiriku asupaik Tallinna vanalinnas avab selleks mitmeid võimalusi, mida kõigil (linna-) kogudustel pole. Gustav Piir ei vaata päevast päeva kirikust läbikäivaid turiste kui tüütuid koguduseelu segajaid, vaid näeb selles, et kirikus on palju inimesi, võimalust kuulutada jumalasõna. „Ka töö turistidega on tegelikult inimeste teenimine,“ arvab õp Piir.
Samuti on Gustav Piiril hea meel, et Püha Vaimu koguduses on teenitud väga erinevad sihtrühmad, siin toimuvad teenistused mitmes keeles: inglise, läti ja viipekeeles.
USAs 1961 sündinud ja Kanadas kasvanud Gustav Peeter Piiril on kõrgharidus usu­tea­duse ja muusika alal. Mitme kuulsa teoloogi suguvõsast sirgunud Gustav Piir läbis prooviaasta Saksamaal Bie­lefeldi koguduses oma onu Toomas Põllu juhendamisel.
Vaimulikuks ordineeriti Piir 1988. aastal ja temast sai Toronto Peetri koguduse õpetaja. 1992. aastal sai temast Tallinna Kaarli koguduse õpetaja ning aastast 1995 on ta Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja.
Liina Raudvassar

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)