Esileht » Uudis » Esileht »

Teenides Jumalat ja inimesi vennaarmuga

24.06.2020 | | Rubriik: Esileht
Rõõmsameelne Titta Hämäläinen saabub Hagerisse. Stefan Carl Seppel.

Üle kümne aasta EELKs teeninud misjonärid Titta Hämäläinen, Pia ja Tero Ruotsala lahkuvad misjonitöölt Eestis.

Meile on antud armu järgi erinevaid armuande, kirjutas Paulus kirjas roomlastele 12. peatükis. Neid armuande on ohtralt jagatud ka meie sõpradele üle lahe, mida siis sõbrad on meiega jaganud. Tänutäheks mõtles EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus välja plaani, kuidas oma kauaaegset spetsialisti Titta Hämäläist üllatada. Titta, kes on hästi, hästi, hästi …, nagu teda iseloomustab LNÜ tegevjuht Triin Salmu, juhib naiste piibliringi. Ja kuna osa piibliringi liikmeid elab Hageris, kutsusid nad Titta läinud pühapäeval Hageri palvemajja. Peapiiskop Urmas Viilma andis tänukirja talle üle läinud kolmapäeval konsistooriumis.

Tittat ootas Hageris aga üllatuspidu, kus esinesid Papibänd, Joel ja Daniel Reinaru ning Mattias Haamer bändiga. Seal, kus on Titta, on palju rõõmu ja kõik on õnnelikud. Ta on Eestis tööl olnud vähemalt 15 aastat, aga nii mõnelegi on ta tuttav võib-olla ajast, kui ta 1990ndate keskel oli praktikal Häädemeestel. 

Kui palusin Triin Salmul Tittat iseloomustada, ütles ta: Titta annab alati endast rohkem kui sada protsenti, tema fookuses on alati inimesed vanusest sõltumata. Mingi seitsmenda meelega suudab Titta hoolitseda, et kõigil tema ümber oleks hea olla. Hästi innustav, julgustav, kaasav ja võimekas, tark ja armas. Kuigi Titta saaks vist alati kõigega ise hakkama, oskab ta kaasata ja õpetada oskab ta läbi kogemuse, nii õpib tema piiblitundidest palju. Juuli lõpus ja augusti alguses tuleb Titta lastetöötegijate suvepäevadele Noarootsi. 

Misjonikeskuse inimesed käisid Pia ja Tero Ruotsalal külas nende Tallinna kodus. Teame Terot kui noortemuusika propageerijat ja noortejuhti ning Piat kui meie kiriku peretöö algatajat, eelkõige aga kui perekeskuse loojat. Nad on ikka olnud seal, kus midagi sünnib. Ikka innustamas ja tagant tõukamas. Olgu siis kokkusaamistel Lääne-Nigulas, Lasnamäel Markuse koguduses või mujal. Perekeskuse kodulehel on tänuavaldus: „Perekeskuse töötajad ja sõbrad on südamest tänulikud Piale perekeskuse loomise, kirgliku ülesehitamise ja laiendamise eest.“ Tänuks tehtu eest said mõlemad peapiiskop Urmas Viil­malt EELK tänukirja.

Rita Puidet 

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)