Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Teenides Issandat ja kirikut

11.01.2019 | | Rubriik: Kultuurielu

helidKessleri...Ansambel Servimus Dominum on andnud välja plaadi vaimuliku muusikaga.

Tartu Maarja koguduse juures viis aastat tegutsenud vaimuliku muusika ansambel Servimus Dominum – tõlkes „Teenime Issandat“ – andis mõni kuu tagasi, kui tähistati koguduse aastapäeva ja toimus festival „Orelimeister Kessler ja tema aeg“, välja oma esimese plaadi. Ka plaat on nime saanud orelimeistri järgi – „Helid Kessleri orelitelt“.
Vastus küsimusele, miks just Kessler, on lihtne. Ka kunagine Tartu Maarja kiriku orel oli 19. sajandi tunnustatud Eesti orelimeistri Kessleri pill ja plaadiga tõmmatakse tähelepanu, et taastatav pühakoda vajab orelit. Uus kontsertorel võiks olla just Kessleri stiilis.
Plaat pakub suurepärast võimalust nautida pikkadel talveõhtutel vaimulikku muusikat. Viis aastat tegutsenud ansambel on professionaalne ning pakub meeldivat oreli ja viiuli kooskõla, mida täiendab sopran Helika Gustavson-Rätsep. Karksi ja Taagepera oreleid mängib Anneli Klaus, viiulit Kalle Loona. Tegijad ütlevad, et on muusikasse pannud oma hinge ja südame ning loodavad kuulajatelt lahket vastuvõttu.
Ansambli liikmed on oma repertuaarist valinud plaadile eesti muusika: kaks rahvapärast koraaliviisi ja tuntud heliloojate, näiteks August Topmani ja Aleksander Lätte viise, millele sõnad kirjutanud Anna Haava, Lydia Koidula jt. Erandiks on keskajast pärit viis „Meil anna rahu armuga“, mille sõnad pärinevad Martin Lutherilt.
Plaadi on salvestanud Mihkel Pajupuu, plaati saab osta Tartu Maarja kogudusest ja Pauluse raamatupoest. Plaadi ostuga toetad oreli ehitust Tartu Maarja kirikusse.
Rita Puidet

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)