Esileht » Online » Online artiklid »

Teenetemärk 2020 I Heli Jürgenson: viimased laulupeod on mulle palju kanda andnud

03.02.2020 | | Rubriik: Online artiklid

“Võin aimata, kes mind esitas sellele preemiale, aga tegelikult ega ma oma igapäevatööd tehes ei oota midagi sellist. See on suur üllatus,” sõnab IV Klassi teenetemärgi saanud koorijuht ja  XII Noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” peadirigent Heli Jürgenson.

“Oma töös ja elus olen ma pühendanud ennast koorimuusikale, koorile ja laulupeole,” kinnitab Jürgenson. Tema sõnul oli mullune juubelilaulupeo aasta kindlasti intensiivne ja tihe, kuna ta oli seotud Eesti koorijuhtide liidu teemadega. “Selles mõttes on tänane uudis väga suur tunnustus, mis ei ole veel päris sada protsenti endale kohale jõudnud,” tunnistab ta.

“Me keegi ei tööta preemia pärast, vaid ikka sellepärast, et töö meeldib meile. See on meie kutse,” sõnab värske laureaat.

“Laulupidu on ikkagi niivõrd suur sündmus Eesti rahvuskultuuri ja Eesti riigi identiteedi osana. Kui ikkagi olla mõned aastad seotud laulupeoga, mõne peo kunstilise juhtimisega, siis sa paratamatult satud sündmuste keskpunkti ja seda märgatakse võibolla rohkem kui dirigenditööd igapäevaselt harrastuskooride juures,” teab Jürgenson öelda.

Edasi loe Õhtulehest.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)