Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

«Teeme ära!» talgupäev ka kirikute juures

20.04.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Ühiskond

 1. mail peetavale üle-eestilisele talgupäevale on registreeritud sadu ettevõtmisi ja planeeritud hulk töid. Tegemisi jätkub nii kirikutesse kui nende ümbrusse.
Ehkki talgupäevaks pole mingisugust konkreetsemat suunist ette antud, on suurem hulk ettevõtmisi praktilist laadi ning mõttekodadele jäetakse sedakorda vähem ruumi.
Möödunud aastal peetud mõttetalgutel oli üheks kojavanemaks Usuteaduse Instituudi rektor prof Randar Tasmuth, kes vedas koda «Ülikool vanalinnas».
«Minu ülesanne möödunud aastal oli ehk rohkem nii-öelda soodsa keskkonna loomine. Kahtlemata olid talgud minu jaoks huvitav kogemus, kohaletulnutest ligi 70% olid need, kes tegelikult meie tööga siin kuidagi seotud pole, kuid nad jagasid oma ideid ja mõtlesid meile olulistel teemadel kaasa. Usun, et tänavu on igapäevaeluga seotud ettevõtmised levinud pigem Eesti väiksematesse paikadesse.»
Ka pühakojad on talguobjektiks. Talgulised on oodatud Karja, Kõpu, Rakvere, Lüganuse, Nõva, Suure-Jaani ja Tartu Maarja kirikusse, kirikuaedades vajatakse abikäsi Harju-Jaanis, Häädemeestel, Jüris, Kaarmal, Kodaveres, Kosel, Kuusalus, Kõpus, Käinas, Kärus, Lüganusel, Maarja-Magdaleenas, Märjamaal, Narva Aleksandri Suurkiriku juures, Paistus, Ridalas, Rooslepas, Ruhnul, Saaremaa Jaani kiriku juures, Suure-Jaanis, Tuhalas ja Võnnus. Samuti on talgulised oodatud Mehikoorma kiriku varemetesse ning Juuru ja Räpina koguduse pastoraadi juurde.
Kokku on oodatud pühakodade sisemust ja ümbrust korrastama enam kui 1000 talgulist. Lisaks neile peetakse talgupäeva veel mitme teise konfessiooni kirikute juures, samuti tahetakse korrastada paljud kalmistud.
Mari Paenurm

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)