Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Teema-aasta saab alguse Sutlepa kabelis

16.05.2018 | | Rubriik: Uudised

eesti_usk_logo2Teema-aasta „Eesti usk“ saab alguse laupäeval, 19. mail Sutlepa kabelis Eesti Vabaõhumuuseumis.
Eesti Kirikute Nõukogu on kuulutanud välja teema-aasta „Eesti usk“, mis algab käesoleva aasta esimese nelipüha eelõhtul, 19. mail, ning lõpeb järgmise aasta esimesel advendil, 1. detsembril 2019. Teema-aasta avapalvus toimub 19. mail algusega kell 18.30 Sutlepa kabelis. Avapalvusel osalevad EKNi liikmeskirikute esindajad ning loetakse ette teema-aasta läkitus. Pärast avapalvust on võimalik kas kabelis või kabeli ees kuulata ka muusikalisi etteasteid kontserdil „Mu süda, ärka üles“. Musitseerivad Mirjam Kivisild ning Aleksandra Kremenetski.
Kuna 19. mail peetakse vabaõhumuuseumis, nagu teisteski Eesti muuseumides, muuseumiööd, on alates kella 18st sissepääs vabaõhumuuseumisse kõigile huvilistele tasuta.
Teema-aastal toimub hulgaliselt üritusi üle Eesti. Kui mõnda neist nimetada, siis näiteks konverents ja kontsert 6. detsembril Tallinnas, teemakohased arutelud Arvamusfestivalil Paides augustikuus, EKNi 30. aastapäevaga seotud üritused järgmise aasta veebruaris, EKNi toetatud kirikuelu käsitlevate ajalooteoste esitlused, loomekonkurss.
* * *
Eesti Vabaõhumuuseum annab teada, et pühapäeval, 20. mail kell 15 toimub Sutlepa kabelis traditsiooniline nelipüha (suvistepüha) jumalateenistus. Teenib õpetaja Toomas Paul.
Eesti Kirik

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)