Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teeliste kirikud avavad uksed

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Ühes saabunud kauni kevadega avab enam kui 450 Eestimaa pühakoda oma uksed teelistele. Kättesaadavad on trükis „Teeliste kirikud 2021“ ja uuendatud infoga koduleht.

Ajal, mil reisimine jätkuvalt pandeemia tõttu piiratud, tasub märgata juba aastaid Eesti Kirikute Nõukogu eestvedamisel toiminud projekti, mis on koondanud info suveperioodil (suuresti 1. maist 30. septembrini) avatud olevate sakraalhoonete kohta. „Teeliste kirikute“ eesmärk on tutvustada nii kohalikele kui Eestit külastavatele turistidele Eesti sakraalhooneid: kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid.

Teeliste kirikute kodulehe esilehel kirjutab sissejuhatavalt Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär Ruudi Leinus: „Pühakoda (kirik, palvela, klooster) on koht, kuhu võib sisse astuda iga teeline, olenemata sellest, kas ta on kiriku liige, tunneb huvi religiooni või selle tausta uurimise vastu. Pühakodadesse võib sisse astuda, et lihtsalt pisut puhata, aga ka vaikseks jääda ning elu üle järele mõtiskleda. Võib võtta aega palveks või taeva ja maa Loojaga suhtlemiseks. Kirikud on ju ehitatud Jumala teenimiseks, et inimene saaks tulla ja tuua Jumalale oma tänu, aga ka öelda oma palveid, saada julgustatud ning oma teekonda siis jälle jätkata.“ 

Teeliste kirikute tutvustamiseks on koostatud informatiivne, pildimaterjaliga illustreeritud teatmik-reisijuht, mis on saadaval projektis osalevates kirikutes ja kohalikes turismiinfokeskustes. Trükisest leiab enam kui 450 pühakoja eesti- ja ingliskeelse lühitutvustuse, lisatud on avatud kirikute kontaktandmed, jumalateenistuste ja palvuste ajad ning ülevaate saab kirikutega seotud majutuspaikadest. Informatsiooni avatud kirikute kohta leiab samuti projekti kodulehelt http://www.teelistekirikud.ekn.ee. Veebilehekülg sisaldab võrreldes trükisega rohkemaid kirikute pilte ja informatsiooni ning on seitsmekeelne. Lisaks eesti keelele saab huviline teavet inglise, saksa, soome, vene, rootsi ja prantsuse keeles.