Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teeliste kirikud alustavad suvehooaega

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Värskelt ilmunud trükis ning uuendatud koduleht „Teeliste kirikud 2020“ vahendavad kodu- ja välismaistele reisihuvilistele suveperioodil pikemalt avatud kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid.

Trükiseid jagatakse projektis osalevates kirikutes ja kohalikes turismiinfokeskustes. Samuti saab infot avatud kirikute kohta internetist aadressil 

www.teelistekirikud.ekn.ee.

Alates XIII sajandist on pühakojad olnud Eesti kultuuri lahutamatu osa, moodustades meie kultuuri- ja kunstiajaloolise pärandi. Sageli on linna, valla ja küla üheks paljudest vaatamisväärsustest selle keskel kõrguv pühakoda, mille aastasadu püsinud müürid hoiavad eneses olulisi kunstiväärtusi. Seepärast võib kirikuid õigusega pidada Eestimaa olulisteks turismisihtkohtadeks ja kohalikeks vaatamisväärsusteks.

Kuigi maailma on tabanud erakordne kriis ning see on mõjutanud kõigi, teiste seas pühakodade tegevust, ei ole kirikud kuhugi kadunud.

Sellegi aasta suveperioodil avavad paljud pühakojad „Teeliste kirikute“ egiidi all uksed, järgides seejuures kõiki riiklikult ja inimlikult ette nähtud piiranguid, ettekirjutusi jm reegleid.

Palume külastajatel olla mõistvad, kui mõne pühakoja avatud olemise ajad vms ei kattu trükises oleva infoga – tingituna olukorrast lähtub iga kogudus parimast võimalikust viisist, tagamaks külastajate, koguduseliikmete ja töötajate turvalisus. Kui pühakoda on suletud, helistage trükises toodud telefonile.

Trükisest leiab ligi 450 pühakoja eesti- ja ingliskeelse lühitutvustuse, lisatud on avatud kirikute kontaktandmed, jumalateenistuste ja palvuste ajad ning ülevaate saab kirikutega seotud majutuspaikadest.

Informatsiooni avatud kirikute kohta leiab samuti projekti koduleheküljelt http://www.teelistekirikud.ekn.ee. Veebilehekülg sisaldab võrreldes trükisega rohkem pilte ning informatsiooni. Veebikeskkonnas on info ka inglise, saksa, soome, vene, rootsi ja prantsuse keeles. 

Marko Kaldur