Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

„Teeliste kiriku“ projekt toetab suveplaane

13.06.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Risti kirik Harjumaal hoiab ukse teelistele valla ka sel aastal. Foto on tehtud eelmisel suvel.
Liina Raudvassar

Uut suvehooaega alustab Eesti Kirikute Nõukogu kultuuriturismi algatus „Teeliste kirikud“. Projekti juht on publitsist Marko Kaldur.

Projekti eesmärk on tutvustada reisihuvilistele suveperioodil pikemalt avatud kauneid ning paljuski unikaalseid Eesti sakraalhooneid: kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid.
„Teeliste kirikute“ projekti trükiseid-reisijuhte jagatakse algatusega liitunud kirikutes ja kohalikes turismiinfokeskustes. Samuti saab infot kirikute kohta internetist www.teelistekirikud.ekn.ee.
Pühakojad moodustavad väärtusliku osa meie kultuuri- ja kunstiajaloolisest pärandist, kinnitatakse projekti tutvustavas voldikus. „Sageli on linna, valla ja küla üheks paljudest vaatamisväärsustest selle keskel kõrguv pühakoda, mille aastasadu püsinud müürid hoiavad eneses olulisi kunstiväärtusi,“ nimetatakse voldikus, lisades, et seepärast võib kirikuid õigusega pidada vaatamisväärsustena Eesti olulisteks turismisihtkohtadeks.
Teeliste kirikute tutvustamiseks on koostatud informatiivne, pildimaterjaliga illustreeritud teatmik ning sarnase kujundusega veebileht.
Trükisest leiab 450 pühakoja eesti- ja ingliskeelse lühitutvustuse, lisatud on avatud kirikute kontaktandmed, jumalateenistuste ja palvuste ajad ning ülevaate saab kirikutega seotud majutuspaikadest. Uuenduslikult on käesoleval aastal lisatud ka märge, millistesse pühakodadesse pääseb ratastooliga.
Informatsiooni avatud kirikute kohta leiab samuti projekti koduleheküljelt http://www.teelistekirikud.ekn.ee.
Veebikeskkond on seitsmes keeles ning infot on võimalik lisaks eesti keelele lugeda inglise, saksa, soome, vene, rootsi ja prantsuse keeles.
Eesti Kirik

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)