Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Teatmematerjali kogumise võistlus

13.04.2016 | | Rubriik: Teated

Eesti Rahva Muuseum kuulutas jaanuaris välja teatmematerjali kogumise võistluse.
Võistluse teemad on kolimine; Nõukogude Liidu sõjaväegarnisonid Eesti linnades; välismaale tööleminek 1990. aastatel. Kirjutada võib ka vabal teemal.
Teemade lahtikirjutamisel on abiks küsimuskavad ja teematutvustused. Kui osaleja ei soovi järgida etteantud küsimusi, võib kirjutada vabas vormis. Lisaks küsitule on teretulnud kõik muud teemasse puutuvad andmed ning kõikvõimalikud argised detailid ja meenutused, ükskõik kui igapäevased need ka tunduvad.
Vabateemaliste tööde puhul on oodatud kaastööd endiste aastate uurimisteemadel, nagu sünnipäev, pulmad, sinimustvalged lood, vabaduse lood jt. Samuti on oodatud kodukoha või -talu uurimused, kirjeldused hobidest, tööst, vabast ajast, meenutused nõukogude ajast, eluloolised ja etnograafilised materjalid.
Töid võib esitada elektrooniliselt või käsikirjaliselt ning vastata võib ka muuseumi veebikeskkonnas.
Kokkuvõte tehakse oktoobris toimuval kirjasaatjate päeval Eesti Rahva Muuseumi uues majas. Paremad tööd saavad rahalise auhinna, iga teema peapreemia on 100 eurot. Lisaks jagatakse eriauhindu. Laekunud tööd jäävad hoiule Eesti Rahva Muuseumi arhiivi ning neid kasutatakse teadustööks ja näituste ettevalmistamiseks.
Tööde esitamise tähtaeg on 1. august.
Kohtakt: Tiina Tael, tiina.tael@erm.ee; tel 735 0420. Eesti Rahva Muuseum, Veski 32, 51014 Tartu.

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)