Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Teaduse ja kunsti dialoog Jaani kirikus

31.08.2010 | | Rubriik: Teated

Tallinna Jaani kirikus saab vaadata  huvitavat näitust – Ruth Alase raamatuid ja Ivi Arraku maale.  Näituse koostajad kutsuvad seda dialoogiks teaduse ja kunsti vahel.
Hiljutine juubilar, Tallinna Jaani koguduse liige prof Ruth Alas on Estonian Business School’i teadusprorektor ja juhtimise õppetooli juhataja. Ta on avaldanud hulgaliselt raamatuid juhtimise teemal. Lisaks mitukümmend raamatu peatükki ja üle 100 artikli nii Eestis kui rahvusvahelistes väljaannetes. Esindab Eestit mitmes rahvusvahelises teadusuuringutega tegelevas organisatsioonis ja viib Eesti ettevõtetes läbi nende organisatsioonide uuringuid.
Ruth Alas on saanud palju inspiratsiooni Ivi Arraku maalidest ja mitmed neist kaunistavad  tema raamatuid.  Psühholoog Ivi Arrak hakkas maalima 15 aastat tagasi olles ümbritsetud kunstist ja aruteludest kunsti üle oma abikaasa Jüri Arrakuga. Tema abstraktsed, näiliselt lihtsad, kuid emotsionaalselt rikkad ja  harmoonilised maalid on hea värvimeele ja tundliku vormikäsitlusega. Ivi Arrakul on olnud neli isikunäitust.
Tiiu Pikkur

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)