Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Teabepäevad koguduste esindajatele

19.04.2017 | | Rubriik: Teated

Muinsuskaitseamet ja siseministeerium korraldavad 4. mail Rakveres (Kreutzwaldi 5) ja 9. mail Pärnus (Akadeemia 2) maavalitsuse saalis teabepäeva.
Muinsuskaitseameti restaureerimis- ja arendusosakonna peaspetsialist Merle Kinks selgitab, mille alusel saab kirikutes ette võtta vajalikke väiksemaid ja suuremaid töid. Käsitletakse aktuaalseid küsimusi, muinsuskaitse eritingimusi ja projekte, päästeameti nõudeid jm.
Kunstimälestiste peainspektor Linda Lainvoo räägib vallasvara hoiustamiseks sobivate tingimuste loomisest ja hooldamisest käepäraste vahenditega.
Kunstimälestiste inspektor Grete Nilp tutvustab viimase aja põnevamaid maalinguleide Eestimaa kirikutes.
Ajaloomälestiste peainspektor Ilme Mäesalu annab ülevaate kõrghaljastuse kujunemisest kirikuaedades ning annab selgitusi ohtlike puude eemaldamiseks või uue haljastuse kavandamiseks.
Arheoloog Villu Kadakas tutvustab viimaseid uurimistulemusi keskaegsetes kirikutes, aga juttu tuleb ka puude hooldusest kirikuaias.
Osalemiseks registreerida 25. aprilliks aadressil Sille.Sombri@muinas.ee märkides osaleja nime ja koguduse ning sobiva kuupäeva. Teabepäev on kell 10.30–15.30.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)