Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Teabepäev koguduste esindajatele

18.04.2018 | | Rubriik: Teated

Muinsuskaitseamet ja Siseministeerium korraldavad koguduste esindajatele 3. mail Tallinnas (Siseministeeriumi saalis, Pikk tn 61) ja 10. mail Viljandis (endise Maavalitsuse saalis, Vabaduse plats 2) teabepäeva.
Kl 10.30 Kogunemine, sissejuhatus. Ilmo Au, Siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja
Kl 11.05–12.30 Hoone hooldus. Dan Lukas, Muinsuskaitseameti nõunik
Igapäevastest hooldustöödest kirikutes, hooldusjuhenditest projektdokumentatsioonis ja hooldusraamatust. Uste ja akende restaureerimisest jms. 12.30–14 Vallasvara hooldus ja operatiivkaardid. Grete Nilp, Muinsuskaitseameti kunstimälestiste inspektor
Vallasvara hoiustamiseks sobivate tingimuste loomisest ja hooldamisest käepäraste vahenditega. 14.15–15 Maalinguleiud kirikutes ja kirikute andmebaas. Tallinnas räägib Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise doktoriõppekava juht Anneli Randla,  Viljandis Eesti Kunstiakadeemia professor Hilkka Hiiop.
Ettekanne tutvustab viimase aja põnevamaid kirikute interjööride uuringuid ja leide. Samuti tutvustatakse kirikute digitaalset arhiivi.
15–16.30 Kirikuaedade ja kalmistute haljastus ja hooldus. Ilme Mäesalu, Muinsuskaitseameti ajaloomälestiste peainspektor.
Kuidas toimida kui on vajadus eemaldada ohtlikke puid või on soov uue haljastuse kavandamiseks/istutamiseks.

Teabepäevadel osalemine on koguduste esindajatele tasuta.  Registreerida 25. aprillini aadressil Sille.Sombri@muinsuskaitseamet.ee. Registreerimisel märkida osaleja nimi ja kogudus ning millisel kuupäeval ja kus soovitakse teabepäeval osaleda.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)