Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tauno Teder teenib Toronto Peetri koguduses

12.01.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

 Möödunud advendiajast saati teenib Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kiriku (E.E.L.K.) Toronto Peetri koguduses senine Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär Tauno Teder (fotol).
Tauno Teder (37) on sündinud Tallinnas, üles kasvanud ja keskkooli lõpetanud Tartus, kiriku liikmeks arvatud 1989. aastal.
Õppis aastatel 1991–1995 Usuteaduse Instituudis, mille lõputöö teemaks oli vaba tahte käsitlus Augustinusel ja Lutheril ning juhendajaks tollal Eestis resideerinud peapiiskop dr Andres Taul.
Praegu on Tederil pooleli doktoriõpingud Tartu ülikooli usuteaduskonnas, kitsamaks uurimisvaldkonnaks on liturgika.
Tauno Teder on osalenud kirikutöös 1990. aastast, töötades noortega Tartu ja Viru praostkonnas. 21. oktoobril 1993 ordineeriti Teder õpetajaks ning suunati teenima Viru praostkonda Simuna (1993–2002) ja Väike-Maarja (1996–2002) kogudusse.
On töötanud Virumaa Teatajas, teinud kaastööd ajalehele Eesti Kirik, aga ka Eesti Televisiooni religioonisaadetele, töötanud lektorina Usuteaduse Instituudis ning liikmena kiriku erinevates komisjonides.
Varasem huvi kristlastevahelise dialoogi vastu leidis rakendust Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretäri töös, selles ametis on Tauno Teder olnud 2004. aastast.
Tauno Teder on ise öelnud, et kaasa teenimine peapiiskop Andres Tauli kõrval Toronto Peetri koguduses on tänuväärt väljakutse ühendada senist kogemust kodumaa kiriku eripalgelistes kogudustes ja kokkupuutes erinevate kristlastega nii Eestis kui globaalselt ning siduda seda jätkuva haridusteega.
Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretäri kohuseid täidab seni esimese assistendina töötanud Ruudi Leinus.

Eesti Kirik

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)