Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Tasakaal on oluline

04.11.2020 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Vähemalt minu elus on olnud aeg, kus eriti pingsalt tuli jälgida, mida teen, kuidas oma aega ja raha kasutan. Hiljutisel kirikumuusikute konverentsil rõhutas teoloogiadoktor Mart Jaanson, et uues koostatavas lauluraamatus valitseks tasakaal luterlike tuumiklaulude ja uute kirikulaulude vahel. Julgen öelda, et kirikuleht on kogu aeg oma majanduslikku võimekust pidanud hindama ja tasakaalus hoidma. Raskuste ilmnemisel on kärbitud tööaega, kuigi töö maht pole vähenenud. Eks siis igaüks on kandnud oma koormat ja leidnud lahenduse, et armastatud tööd siiski jätkata.

Möödunud nädalal oli kirikulehel taas tore pidu. Seekord külalisi ei kutsutud ja sooviti häid soove peatoimetaja Sirje Semmile tema 70. sünnipäeval väikeses ringis. Papibändi ega kedagi teist meeleolu looma ei palutud, isegi rahvariideid ei pandud selga, küll aga lauldi Sirje lemmikkoraali (305 KLPR) ja südamest tulnud laul on ilus igal juhul. Toimetus jagas FBs peatoimetajale tunnustust: „Sinu mahedalt karmi käe all oleme töötanud kes aastaid, kes aastakümneid. Imetleme Sinu tarmukust, optimismi, kriiside seljatamise oskust, head inimesetundmist ja ajakirjanduslikku vaistu. Oled meile eeskujuks, õpetajaks ja sõbraks!“

Vahepealne aeg on meid toonud hingedeaega. Seegi aeg tuletab meile meelde, et elus, mis tundub iga päevaga üha kiiremat tempot üles kruvivat, vajame aega, et tagasi vaadata, meenutada eelkäijaid, aga olla ka oma mõtetega üksi. Arvan, et ainult tasakaalu säilitades suudame lõpuks oma eesmärkide poole jõuda.

Rita Puidet 

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)