Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tartus tegutsev kogukonna perekeskus areneb

19.10.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Kogukonna perekeskus plaanib sisustada linnalaste vaba aega ka koolivaheaegadel. Mari Paenurm Tartus Maarja koguduse Õpetaja tänava majas tegutsev kogukonna perekeskus on võtnud enda hooleks kogukondliku elu arendamise.
«Õigupoolest ongi ju küsimus, kes on see kogukond või millised on need näitajad ja markerid, mis meid kokku liidavad ja panevad ühise eesmärgi nimel tegutsema,» sõnas keskuse üks eestvedajaist Mari Paenurm. «Me ei hakka endale võtma kohaliku omavalitsuse funktsioone, kuid saame mittetulundusühinguna olla piisavalt paindlikud oma töö kujundamisel.»
Juba praegu pakutakse nõustamist ja pereteraapia teenust, koduhooldusteenust neile, kellele linn seda ei taga. Samuti on valmimas hulga huviringide töökavad, kuid nendega alustatakse järgmisel sügisel ning sel aastal keskendutakse konkreetsetele üritustele.
Juhatuse liikme Ann Siirde sõnul pannakse suurt rõhku töötegijate professionaalsusele ning lähtuvalt sellest kaasatakse ka läbi projektide oma ala spetsialiste ja praktikuid. Kuivõrd jätkusuutlik taoline ettevõtmine on?
«Põhimõtteliselt on läbi jooksnud ka küsimus, miks peaksime tegutsema MTÜna, jäädes lootma projektipõhisele rahastusele ja annetustele,» arutles Paenurm. «Meie praegune seisukoht on aga, et meie pakutavaid teenuseid vajavad suures hulgas just need, kes seda erasektorilt osta ei jõua. Seni on ka tööd koordineerivatel inimestel olemas oma põhitöö mujal.»
Oktoobri lõpust hakatakse korraldama nn kaugsuhte klubi, kuhu saavad tulla nende perede liikmed, kus vähemalt üks liige töötab suurema osa ajast kodust kaugel. Perekeskuse töö kohta saab infot kodulehelt www.kpk.ee.
Suure osa eestvedajaist ja vabatahtlikest moodustavad Tartu Maarja koguduse liikmed.
Kersti Moora

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)