Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Tartus peeti noortepäevi

30.09.2020 | | Rubriik: Uudised
Septembrikuu viimane nädalalõpp tõi Tartu Pauluse kirikusse kokku veerandsada rõõmsameelset kristlast. 2 x Kirsi Vimpari.

Tartu Pauluse koguduse noortepäevadel arutleti, kuidas Jumal otsib meid ja kuidas meie võime leida teda.

25.–27. septembril tuli umbes 25 noort üle Eesti sügisvärvides Tartusse, et osaleda Pauluse koguduse noortepäevadel. Ürituse teemaks oli sel aastal „Kus sa oled?“. Kogu programm ja arutelud andsid seda teemat edasi, juhtides meid mõtlema, kuidas Jumal otsib meid ja kuidas meie võime leida teda.

Noortepäevad algasid reedel, kui kuulasime Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhametsa mõtteid inimese teest ja Jumalast. Järg­nesid ühislaulud ja mängud. Õhtu lõppedes vaatasime koos filmi Martin Lutherist.

Laupäeval kõneles hommikupalvusel Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja Marek Roots, kes rõhutas Jumala soovi meid päästa ja aidata. Sellele järgnes ühine jalutuskäik Toomemäel ning kristlike organisatsioonide keskuse Pastoraat ja elektriliikurite poe Voltride külastus. Viimases said noored ka ise proovida sõita erinevate elektriliikuritega. 

Laupäeva peakõneleja oli Kambja koguduse õpetaja kantsler Andrus Mõttus, kes rääkis sellest, kuidas Jumal on tema leidnud ning juhtinud tema elu imelisel viisil. Eriliselt põnevad olid Andrus Mõttuse kogemused palverännakutel käimisest.

Laupäeva õhtul andis Pauluse kiriku krüptis kontser­di Rannamõisa koguduse ülistusbänd, kus noored said laulda ja kiita koos Jumalat moodsate ülistuslauludega. Sellele järgnenud Taizé palvuse keskmeks olid vaikus ja korduvad palved. Küllap väljendasid need kaks Jumala teenimise rikkust ja erinevaid võimalusi, kuidas pöörduda tema poole, kes ei ole kaugel mitte ühestki meist ja hüüab igaühele „Kus sa oled?“.

Pühapäeval osalesid noored koos kogudusega jumalateenistusel ning said sõna ja armulaua kaudu usku ja kinnitust, et minna laiali oma kodudesse ja võtta kõik hea noortepäevadelt kaasa, elamaks oma igapäevaelu kristlasena.

See on kõigest lühike kokkuvõtte noortepäevadest. Siin ei leia kajastamist kõik vestlused ja toredad lihtsad hetked, mida saime koos veeta. Kuigi osalejaid oli vähem kui eelmistel kordadel, oleme tänulikud, et saime noortepäevi praegustes keerulistes tingimustes korraldada. Selle eest kõige suurem tänu Jumalale. Pauluse noortepäevad läksid sel aastal kindlasti korda.

Robert Bunder,

Tartu Pauluse noortepäevade peakorraldaja

Pildigalerii:

Noored said proovida Voltride’i poe erinevaid elektriliikureid.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)