Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tartus kutsutakse kõnniringile koos hingehoidjaga

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Esimesel kõnniringil Tartus jäid fotole (vasakult) õe eriala tudeng Jarlin Hollo, hingehoidja Raili Hollo ja eakas, kes olid äsja läbinud vapralt kolm kilomeetrit. Kätlin Liimets.

Tartu linn korraldab koostöös Pastoraaadis tegutseva hingehoiukeskusega eakate kõnniringe. Rajal on kaasas õe eriala üliõpilane ja hingehoidja.

Ajal, mil järjest enam kärbitakse ühistegevust siseruumides, tasub ka kogudustel tähele panna Tartus äsja algatatud ettevõtmist, sest miks mitte sarnane kõnnirühm ka oma kodukohas käivitada. Kui kõndijatega on kaasas diakooniatöötaja, vaimulik või mõni muu vabatahtlik, kes oskab ka muremõtetes toetada, siis on kasu mitmekordne. 

Kõnniringide eesmärk on Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul jõulueelsel ajal eakate inimeste üksindustunnet peletada ja võimalikku koroonaärevust leevendada. Keerulistest aegadest sõltumata tuleb leida võimalusi oma vaimse ja füüsilise tervise hoidmiseks ning praegu on kõige turvalisem seda teha välitingimustes.

„Täna jalutamas käinutele meeldis väga, et sai koos olla. Oldi rõõmsad, öeldi, et tõstis tuju, ja lubati julgustada ka teisi tulema. On ka võimalus, et rajalt leitakse uusi sõpru. Kuna eakad on tihti kodus üksinda, tunnevad end nakatumise ohu pärast ärevalt ja on justkui kodudesse lukku pandud, siis suunasime selle tegevuse just neile. Sõnum eakatele on, et vabas õhus olemine pole ohtlik, kui kasutada maske, pesta käsi ja hoida distantsi,“ jagas hingehoiukeskuse hingehoidja Raili Hollo, kellelt tuli initsiatiiv selliseks ettevõtmiseks. 

Idee arenes aruteludes linnaametnikega ja kui enne koroonakriisi suhtuti hingehoidja rajale mineku mõttesse veidi skeptiliselt, siis kriisi vältel on ametnikele hingehoidja ameti sisu ja vajadus mõistetavaks muutunud.

Jalutuskäigul osalemine on tasuta, kõndijatele jagatakse maske ja kõnniretked toimuvad Tartus kuuel päeval nädalas erinevates linnaosades. Kõndimise ajal kõneleb õe eriala tudeng Jarlin Hollo, kuidas end viiruse eest hoida, ja hingehoidja räägib, kuidas muredega toime tulla. Soovijad saavad hingehoidjaga kokku leppida ka individuaalse vestluse, mis toimub muust grupist eraldi kõndides.

Kätlin Liimets