Esileht » Uudis » Uudised »

Tartus käiakse kirikuõpetaja järel

21.10.2015 | | Rubriik: Uudised

joel teerajajaTartus avati viis aastat tagasi Teerajajate allee, kuhu sel sügisel lisandus piiskop Joel Luhametsa jalajälg.

Kui paljud üldse teavad, et Taaralinnas on Emajõe läheduses Tasku keskuse kõrval avatud Teerajajate allee, kus esimese teerajaja au on antud Tartu Vaimule? Oma jalajälje on sinna jätnud näiteks Herta Elviste, Tiiu Sild ja Hillar Palamets. Igal aastal on linnarahvas saanud anda oma hääle kahele tartlasele, kes on oma tegudega tõstnud linna mainet. Nende pronksist jalajälg on leidnud koha alleel kivide vahel.
Sel aastal oli kandidaate 18. Nende seast valisid žüriisse kuulunud linnavalitsuse, ülikooli ja maaülikooli, Vanemuise teatri, ülikooli kliinikumi jt asutuste-ettevõtete esindajad välja kuus, kelle poolt linnarahvas oma hääle sai anda. Enim toetust kogusid Tartu Pauluse koguduse õpetaja piiskop Joel Luhamets (fotol) ja näitleja Aivar Tommingas.
6. oktoobril, kui uus vasest plaat paika asetati, oli kohal ka piiskop, kes oma tänukõnes lausus: «Mul on suur au, et te olete julgenud hakata kirikuõpetaja järel käima.» Üheks ajendiks tema kandidatuuri ülesseadmisel oli Pauluse kiriku taastamine, mis tipnes pühakoja taaspühitsemisega septembris. Selleks, et piiskopi jalajälg pronksi jõuaks, tuli tal vormi võtmiseks savi sisse astuda. Ja nii sai tema üsna keskmist mõõtu kingamuster alleed kaunistama.
Teerajajate alleega tunnustab linnavalitsus linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks. Vaimuliku ametit pidav Joel Luhamets on olnud Eesti Kongressi saadik, Põltsamaa ja Tartu linna volikogu liige ning kuulub mitmesse organisatsiooni.
Rita Puidet

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)