Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tartus ja Tallinnas koolitati kirikule jutlustajaid

22.12.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Koolitaja Kaido Soom (paremal) ja tunnistuse saanud Kristjan Kuller Rannamõisa kogudusest. Erakogu

Sügissemestril 2014 koolitasid EELK Usuteaduse Instituut ja Tartu Ülikooli usuteaduskond ühiselt EELK-le jutlustajaid.

Koolitused toimusid nii Tallinnas kui Tartus. Tallinna grupis oli kaheksa ja Tartu grupis kuus osalejat. Tulevasi jutlustajaid koolitasid Ove Sander dogmaatikas, Randar Tasmuth Piibli alal ja Kaido Soom jumalateenistuse ja jutluse pidamise valdkonnas. Tartu koolitus lõppes 22. novembril jutluste kuulamise ja analüüsimisega ning kõik kuus osalejat said lõputunnistuse. Tallinnas oli selline jutlustamispäev 6. detsembril, mil lõputunnistuse sai kuus osalejat.
Koolituse järel toimub jutlustajate atesteerimine kohalikus praostkonnas, kus osaleb kirikuvalitsuse haridusassessor, UI esindaja, kohalik praost ja atesteerimist taotleva jutlustaja koguduse vaimulik. Esimene, Tartu koolitusrühma liikmete atesteerimine toimus Tartu praostkonnas 4. detsembril, mil atesteerimise läbisid Meelis Kull Palamuse kogudusest, Jaak Kure Võnnu kogudusest ja Ants Anijago Kambja kogudusest.
Lähiajal on oodata ka teistes praostkondades atesteerimisi, mille eduka läbimise järel saavad jutlustajad kirikuvalitsuselt jutlustaja litsentsi ning seejärel on neil võimalus oma koguduse vaimulikule abiks olla tema töös.
Koolitused toimusid tänu Põhja-Saksa Kiriku ja Lüneburgi kirikuringkonna toetusele, mis kanti üle Tartu Ülikooli usuteaduskonnale, kes koolitusi koordineeris. Paul Gerhard von Hoerschelmann on andnud lootust, et ka 2015. aastal võib sarnase koolituse korraldamiseks toetust saada. Koolitusest huvitatutel palun saata e-kiri aadressile kaido.soom@ut.ee.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)