Esileht » Online » Online artiklid »

Tartu ülikooli Rahvusmõtte auhinna sai Toomas Paul

01.12.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Tänal, rahvusülikooli 95. aastapäeva aktusel kuulutati välja Tartu ülikooli Rahvusmõtte auhinna laureaat, kelleks sai vaimulik, tõlkija, literaat ja ühiskondliku elu tegelane Toomas Paul.

Toomas Paul on Eesti mõtteloo aktiivne kujundaja, kes põimib oma publitsistikas ja uurimistöös kristlikku maailmapilti, Eesti rahvuslikku mõtet ja teadust. Tartu ülikooli Rahvusmõtte auhinnaga tunnustataksegi just isikuid, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud Eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust. See liidab ülikooli ja tunnustatud isikud meie kultuuri sümboolsete alusväärtuste mustrisse,“ rääkis Tartu ülikooli nimel ülikooli senati liige, religiooniuuringute teadur Ain Riistan ülikooli pressiteenistuse vahendusel.

Toomas Pauli roll Eesti ühiskondliku mõtte suunanäitajana on aukartustäratav. „Tema töö ei ole piirdunud teoloogilise maailmaga, vaid on olnud pühendatud Eesti ühiskonna vaimsele kasvamisele laiemalt. Toomas Paul on oma loomingu ja eeskujuga aidanud suunata eestlaste vaimset enesetaju. Tema mõtteavaldused räägivad meie kõigiga, andes pidepunkte inimeseks ja ühiskonnaliikmeks olemisele,“ ütles Riistan auhinda üle andes.

Rektor Volli Kalm lisas laureaati tervitades, et ülikoolil on suur rõõm ja au toetuda oma missiooni täitmisel ka väljapaistvatele ühiskonna õpetajatele väljaspool ülikooli kuut sammast. „Tänavune rahvusmõtte auhinna saaja on Eesti ühiskonna ilmasammas, alusväärtuste hoidja ja ühiskondliku mõtte suunanäitaja.

Edasi loe Postimehest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)