Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Tartu Tähtvere pargis kõlas Eesti hümn

25.01.2019 | | Rubriik: Ühiskond

Leinahetkel kõnelesid õp Kristjan Luhamets (paremal) ja Enn Tarto.
Tartu Memento

Tartu vabastamise 100. aastapäeva tähistamise raames toimus 14. jaanuaril Tartu Memento korraldusel Tähtvere pargis Vabadussõja monumendi juures leinahetk.

Läbi päeva vältavate sündmuste krooniks kujunes Tähtvere pargis toimunud koosviibimine, mille kordamineku eest vastutasid ja seda juhatasid Tartu Memento esimees, tuntud vabadusvõitleja Enn Tarto ja juhatuse liige Endel Uudevald.
Alustati Eesti hümni ja leinaseisakuga. Hoolimata heitlikust ilmast kogunes rohkelt mälestajaid. Teiste hulgas oli kohal Tartu Kaitseliit eesotsas maleva pealiku kolonelleitnant Kalle Köhleriga, esindatud olid naiskodukaitse, kodutütred ja noorkotkad, üliõpilasorganisatsioonid ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutus, sündmusest võtsid osa Memento liikmed ja Kuperjanovi pataljoni esindus.
Traditsioonikohaselt võttis esimesena sõna ja asetas pärja Tartu linnapea Urmas Klaas. Ta meenutas, et Tartu Memento ettepanekul ja Tartu linnavõimude toetusel taastati 2. juunil 2006 Tähtvere pargis Vabadussõja monument, mis on rajatud Tartu vabastamise lahingu mälestuseks. Suur pärg oli riigikogu poolt.
Vaimulikest võtsid mälestushetkest osa Tartu Pühade Aleksandrite koguduse preester Vadim Rebase ja Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets, kes pidas ka südamliku mälestuspalvuse.
Lõppsõnas tänas Enn Tarto kokkutulnuid. „Olen veendunud, et tänane üritus ja üritusest osavõtjad aitavad kaasa, et Eesti riik, eesti rahvas, eesti keel ja meel jääksid püsima. Aidaku meid Jumal!“
Liina Raudvassar

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)