Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Tartu stuudios on kuusk ehitud

18.12.2019 | | Rubriik: Kultuurielu

Jõulupühiks ehitud kuusepuul ripuvad piparkoogid toimetusepere liikmete nimedega. Arhiiv

Rahvusringhäälingu Tartu stuudios on jõulude eelsed nädalad aasta kiireim aeg – enne pühi püütakse võimalikult palju aastavahetuse programmist ette ära teha.

Ometi ei neela töökiirus advendiaega passivaid pühade ettevalmistusi. Stuudiouksest siseneja võtab vastu kuuse- ja piparkoogilõhn. Pühadelainele aitab ka keset toimetust ilutsev jõulupuu. „Meil on jõulud tuppa toodud,“ kinnitab Tartu stuudio juhataja kt Aivi Parijõgi rõõmsalt.
Ristirahva tava järgides on telerahvalgi kombeks saanud, et pühad ei tule ilma jõulupuuta. Sealjuures on tore, et puud ei pea ostma, vaid aastatega on välja kujunenud, et selle hangivad teleuudiste operaatorid. Nõnda ka tänavu, mil puu tõi operaator Kuldar Jürma oma metsast ja tema pere avaldas soovi puu ka kaunistada. „Saime kõik omanimelised piparkoogid, ära ei unustatud ka pealinna kolleege, kes tihedamini Tartu stuudios käivad saateid tegemas,“ selgitab Aivi.
Lisaks toimetusepere inimeste nimedega präänikutele on puul ka maius, millel glasuuriga kirjas üleilmselt tuntuks saanud Rootsi koolitüdruku, maailma looduse pärast südant valutava Greta Thunbergi nimi.
„Et tegu on ikkagi tele- ja raadioinimeste töökohaga, siis kaunistasime karraga ära ka ühe vana ja väärika puidust statiivi ehk kaamerajala,“ toob Aivi näite toimetuse kaunistamisele loomingulisest lähenemisest.
Kuusk on ehitud ja stuudio kaunistatud, aga jõulupühade ja aasta vahetumise pidu on stuudiorahval kavas pidada alles uue aasta 3. jaanuaril. „Pühade ajal on keegi alati tööl, see puudutab kõige enam raadio- ja teleuudiste tegijaid. Teiste saadete tegijad püüavad enne jõule võimalikult palju programmist ette ära teha,“ selgitab Aivi Parijõgi töörutiini.
Ta räägib, et hetkel panustatakse „Jõulutunneli“ saatesse, mis läheb eetrisse 1. jõulupühal 25. detsembril. Üks osa sellest saatest, heategevuslik kontsert, salvestatakse 21. detsembril Tartu Pauluse kirikus.
„Ka aasta viimase ja uue aasta esimese „Tähendamisi“ saate teeme enne jõule valmis,“ räägib Aivi Parijõgi, täpsustades, et aasta eelviimases saates tutvustatakse televaatajatele Koeru kirikut ning viimases Urvaste kirikut Võrumaal ja uue, 2020. aasta esimeses saates näeme Võru kirikut.
Liina Raudvassar

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)